DSC_7147

Siedlecka Pogoń zremisowała w Łodzi z Widzewem 1:1. Bramkę dla biało-niebieskich na dziesięć minut przed końcem meczu zdobył z rzutu karnego Adam Mójta.

Do meczu z Widzewem Pogoń przystąpiła w identycznym zestawieniu, jak tydzień wcześniej w wygranym meczu z Elaną.

Początek zapowiadał wyrównane spotkanie, lecz już po kwadransie gospodarze objęli prowadzenie. Gola zdobył Daniel Mąka po uderzeniu przy dalszym słupku. Później trwała wyrównana walka. Ze strony Pogoni okazję miał Adam Mesjasz, który głową nie trafił w światło bramki.

Druga odsłona rozpoczęła się od strzału Damiana Mosiejki, po którym piłka minimalnie minęła światło bramki. Najlepszą okazję dla biało-niebieskich zmarnował w 70 minucie Kamil Walków, który po koronkowej akcji trafił w słupek. Na dziesięć minut przed końcem meczu siedlczanie zdobyli jednak gola. Sędzia Mateusz Bielawski podyktował rzut karny, który wykorzystał standardowy wykonawca jedenastek – Adam Mójta. Po nerwowej końcówce siedlczanie musieli mecz kończyć w dziesiątkę po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce Mójty. Ostatecznie Pogoń przedłużyła passę bez porażki, zaś Widzew passę remisów.

Kolejne spotkanie Pogoń zagra w Wielką Sobotę 20 kwietnia o 13:30 w Siedlcach z Błękitnymi Stargard.