_DSC2784

Pogoń nadal pozostaje bez wiosennej porażki. Biało-niebiescy zremisowali 1:1 z Gryfem.

Trener Marcin Prasoł musiał zestawić jedenastkę bez wykartkowanego Bartosza Wiktoruka, co doprowadziło do pewnych ruchów w jedenastce. Na prawą obronę powrócił Adam Pazio, Tomasz Margol został przesunięty do środka pola, zaś na prawej pomocy zagrał Sebastian Pociecha.

Gospodarze oddali celny strzał już w pierwszej minucie. Dawid Rogalski sprawdził czujność Piotra Smołucha, która jednak była na odpowiednim poziomie. Kilka chwil później Maciej Koziara przestrzelił nad spojeniem siedleckiej bramki. Odpowiedź Pogoni była zabójcza. W 6 minucie Tomasz Margol celnie główkował po wrzutce Adama Mójty z rzutu rożnego. Cztery minuty później powinno być 2:0, ale Mateusz Bochnak źle uderzył po dograniu Adriana Paluchowskiego. W 19 minucie biało-niebiescy byli blisko skopiowania pierwszej bramki. Dośrodkowywał Mójta, ale Adamowi Mesjaszowi nie udało się sięgnąć dobrze bitej piłki. Po chwili Gryfiarze wywalczyli rzut wolny na 17 metrze przed bramką Pogoni. Piotr Kołc groźnie uderzał, ale Smołuch nie dał zaskoczyć się. W 38 minucie Margol uderzył z powietrza wprost w Dawida Lelenia. Kilka chwil później Gryf doprowadził do wyrównania. Po niepewnej interwencji Smołucha piłka trafiła do Rogalskiego, który nie zmarnował prezentu. Do przerwy było 1:1.

Pięć minut po wznowieniu gry Koziara uderzył nad poprzeczką siedleckiej bramki. Pierwszy kwadrans drugiej połowy nie przyniósł większych emocji. W 65 minucie rezerwowy Kacper Szymankiewicz niecelnie główkował po wrzutce Bartłomieja Olszewskiego. Po chwili Smołuch zaliczył skuteczną interwencję po mocnym strzale Łukasza Pietronia z dystansu. Pogoń skontrowała rywali, ale Bochnak zawiódł w kluczowym momencie. Gryfiarzy od utraty bramki uratowali Leleń do spółki z Kołcem. W 73 minucie niecelnie uderzał Paluchowski. Siedlczanie przycisnęli, ale brakowało im precyzji. Najpierw Margolowi, który trafił w słupek, a następnie rezerwowemu Kamilowi Walkowowi nieczysto trącił piłkę na piątym metrze przed bramką Gryfiarzy. W końcówce wynik ustalony przez przerwą nie uległ już zmianie.

W sobotę 23 marca Pogoń zagra u siebie z ROW 1964 Rybnik. Początek meczu o 15:00.

 

II liga

24 kolejka

Gryf Wejherowo – Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)

Bramki: Dawid Rogalski 41 – Tomasz Margol 6

Gryf: 1. Dawid Leleń – 7. Paweł Brzuzy, 19. Grzegorz Gulczyński, 15. Piotr Kołc, 11. Mateusz Goerke – 16. Oskar Ryk (77, 13. Przemysław Macierzyński), 21. Łukasz Pietroń, 20. Maciej Koziara, 9. Dawid Rogalski (86, 6. Oskar Sikorski), 3. Fabian Kątny (61, 8. Robert Chwastek) – 14. Paweł Czychowski (60, 22. Mateusz Węsierski)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski – 24. Sebastian Pociecha (59, 29. Kacper Szymankiewicz), 8. Tomasz Margol, 23. Damian Mosiejko, 17. Mateusz Bochnak, 6. Adam Mójta (69, 7. Tomasz Zając) – 87. Adrian Paluchowski (82, 9. Kamil Walków)

Żółte kartki:  Mateusz Goerke 48, Dawid Rogalski 85 – Damian Mosiejko 58

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski)

Widzów: 200