znicz2 wygr

W inaugurującym rundę wiosenną meczu, siedlecka Pogoń wygrała w Pruszkowie z miejscowym Zniczem 2:0.

W wyjściowym składzie Pogonistów znalazło się miejsce dla dwóch debiutantów – Adama Mesjasza i Bartłomieja Olszewskiego. Tomasz Zając i Kacper Szymankiewicz rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych.

Spotkanie rozpoczęło się od badania sił obu zespołów, gra toczyła się raz pod jedną, raz pod drugą bramką. Dużo było dośrodkowań, które przy większym szczęściu mogły zakończyć się bramkami. W 27 minucie dobrą sytuację na gola miał ze strony MKP Adrian Paluchowski, który po wrzutce Tomasza Margola uderzył z główki nad poprzeczką. W 40 minucie blisko szczęścia był Marcin Smoliński, jednak piłka po jego strzale z dystansu minęła światło bramki. Chwilę później to Pogoniści wyszli na prowadzenie. Adam Mójta zagrał do Bartosza Wiktoruka, a ten posłał piłkę pod interweniującym bramkarzem gospodarzy. W końcówce odsłony Piotra Smołucha nieskutecznie próbował jeszcze zaskoczyć strzałem z rzutu wolnego Maciej Machalski.

Tuż po zmianie stron Pogoniści byli blisko zdobycia drugiej bramki. Do swojej bramki piłkę pechowo skierował Michał Wrześniewski, ale futbolówka obiła poprzeczkę. Następnie do głosu doszedł Znicz, jednak w 53 minucie piłka znów ugrzęzła w siatce pruszkowian. Piłkę wrzucił Mójta, a niekryty na prawej flance Mateusz Bochnak podwyższył prowadzenie dla siedlczan. Później Mójta jeszcze dwa razy mógł zaliczyć asystę. Najpierw Bochnak, potem Paluchowski nie zdołali dobić Bartłomieja Gradeckiego. Na kwadrans przed końcem Dariusz Zjawiński wrzucił piłkę na głowę Marcina Bochenka, który posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 82 minucie Zjawiński był blisko strzelenia gola, lecz po jego główce piłka trafiła w słupek. Końcówka meczu należała do gospodarzy, ale na nic to się zdało i trzy punkty wróciły z Pogonią do Siedlec.

W zespole Znicza wystąpili byli Pogoniści – Adrian Małachowski i Dariusz Zjawiński. Z kolei w biało-niebieskich zagrał grający niegdyś w Pruszkowie – Adrian Paluchowski.

Następne ligowe spotkanie Pogoniści rozegrają na własnym stadionie ze Stalą Stalowa Wola. Mecz zaplanowano na 9 marca, godz. 15:00.