50911473_549299738922863_6660597388140347392_n

Rezerwy siedleckiej Pogoni w swoim pierwszym meczu sparingowym pokonały 5:0 czołową drużynę klasy A – Watrę Mrozy.

W pierwszej połowie, w barwach Pogoni na boisku zaprezentowali się zawodnicy rezerw, zaś w drugiej zespół juniorów U-19. Sztab szkoleniowy biało-niebieskich testował 17-letniego Igora Romaniuka z MKS Mielnik. Zagrał również wypożyczony ostatnio do Orląt Łuków Patryk Skrzypek.

Pogoń w pełni kontrolowała to co dzieje się na boisku. W 37 minucie padł pierwszy gol po trafieniu z rzutu karnego Skrzypka za faul na Sebastianie Boberze. Trzy minuty później podwyższył Bober uderzając z kilku metrów. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się ponownie Skrzypek pakując piłkę do siatki z 15 metra.

Po zmianie stron biało-niebiescy nie zwolnili tempa. W 58 minucie po indywidualnej akcji na 4:0 podwyższył Michał Filipek. Kwadrans przed końcem ostatniego w meczu gola zdobył ponownie Filipek wykorzystując podanie Romaniuka.

Następny sparing rezerwy Pogoni rozegrają w niedzielę 3 lutego o 12:00 z IV-ligowymi Orlętami Łuków.