DSC_0988

W najbliższą sobotę 26 stycznia o 11:00 na bocznym boisku stadionu ROSRRiT Pogoń zagra drugi sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Przeciwnikiem będzie Victoria Sulejówek.

Victoria Sulejówek to przedstawiciel III ligi, gr. I. Po rundzie jesiennej zespół z powiatu mińskiego zajmuje 16 miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. W zespole Victorii aktualnie występuje dwóch zawodników z przeszłością w Pogoni: Wojciech Wocial i Adrian Zawadka. Z kolei w MKP gra Józef Burta, który zeszły sezon spędził w podwarszawskim III-ligowcu.

Dla Pogoni będzie to drugie spotkanie sparingowe tej zimy. W pierwszym meczu kontrolnym biało-niebiescy zremisowali w Płocku z Wisłą 1:1. W sparingu z Victorią sztab szkoleniowy Pogoni, zapewne w dalszym ciągu będzie sprawdzał przydatność testowanych zawodników. Wśród nich zabraknie m.in. Bartosza Ciborowskiego z Orląt Radzyń Podlaski, który zakończył już treningi z siedleckim klubem.

Mecz Pogoni z Victorią zostanie rozegrany systemem 4×30 min.

Nie dojdzie do skutku spotkanie sparingowe rezerw z Lewartem w Lubartowie. W zamian część zawodników zagra w sobotę 26 stycznia o 14:00 w meczu kontrolnym juniorów z a-klasową Watrą Mrozy.