DSC_0651

Ekstraklasowa Wisła Płock będzie pierwszym rywalem Pogoni Siedlce w trakcie zimowych przygotowań przed rundą wiosenną sezonu 2018-19.

Wisła to stały rywal siedleckich piłkarzy w trakcie przygotowań. W 2017 roku doszło do dwóch potyczek. Na początku lipca siedlczanie niespodziewanie łatwo wygrali z Nafciarzami. Dublet Dariusza Zjawińskiego i gol Damiana Świerblewskiego pomogły w pokonaniu Wisły. Drugie starcie – październikowe – zakończyło się bezbramkowym remisem.

Pół roku temu Pogoń wyjechała do Płocka, aby sprawdzić się na tle rewelacji ekstraklasy z sezonu 2017-18. Wiślacy zagrali jak na faworyta przystało i wygrali 4:2. Gole dla gospodarzy zdobywali: Nico Varela, Damian Szymański x2 oraz Oskar Zawada. Dla Pogoni trafiali Kamil Walków i Maciej Wichtowski.

Do kolejnej konfrontacji dojdzie 18 stycznia. Wiślacy przystąpią do sparingu w przeddzień wylotu na zgrupowanie w Agía Nápa. Podopieczni Kibu Vicuñy zaczęli treningi 9 stycznia. W okresie między startem zajęć a pierwszym sparingiem stracili Damiana Szymańskiego, ale zyskali Ángela Garcíę i Justina Marazasa.

Pogoniści przystąpią do meczu po kilku jednostkach treningowych. W składzie siedleckiego II-ligowca zaprezentują się testowani zawodnicy.

Początek piątkowego meczu o 13:00.