DSC_8569

Pogoń Siedlce zakończyła 2018 rok zwycięstwem. Biało-niebiescy skromnie pokonali Rozwój Katowice.

Trener Marcin Prasoł dokonał aż sześciu zmian w podstawowym składzie. Szansę gry otrzymali Rafał Misztal, Sebastian Krawczyk, Piotr Marciniec, Tomasz Margol, Adrian Paluchowski oraz Patryk Szczepański.

Pierwsza połowa nie przejdzie do annałów siedleckiego futbolu. Mecz mógł się znakomicie ułożyć dla Pogoni, ale Bartosz Soliński w ostatniej chwili uprzedził Paluchowskiego, który otrzymał podanie od Adama Mójty. Później do głosu doszli goście z Katowic, którzy nie mieli problemów z operowaniem piłką. W 19 minucie Margol w ostatniej chwili zablokował strzał Mateusza Września. W dalszym fragmencie spotkania brakowało emocji. Po pół godzinie gry po starciu z Paluchowskim przytomność stracił Seweryn Gancarczyk i opuścił boisko na noszach. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy Misztal poradził sobie ze strzałem Września. Pogoń zdążyła odpowiedzieć, ale sytuacyjny strzał Szczepańskiego z głowy okazał się minimalnie niecelny.

Od początku drugiej połowy na placu gry zameldował się Kamil Walków, który sumiennie zapracował na miano bohatera. Ale po kolei. Pogoniści od razu po przerwie przejęli inicjatywę, zaś Rozwój nastawił się na grę z kontry i szukania szczęścia po stałych fragmentach gry. W 51 minucie 100-procentowej okazji nie wykorzystał Damian Niedojad. Pogoń podkręciła tempo w ostatnich 20 minutach. W 74 minucie dwie kapitalne interwencje Solińskiego uchroniły gości o utraty bramki. Golkiper Rozwoju najpierw zbił na słupek strzał Walkowa z głowy, a następnie poradził sobie z dobitką Paluchowskiego. Duet napastników Pogoni miał udział przy najważniejszej akcji meczu. Po wrzutce Mójty, Walków trącił piłkę, Paluchowski złożył się do przewrotki, jednak zamiast strzału wyszło mu podanie. Piłka trafiła do napastnika wypożyczonego ze Świtu Skolwin Szczecin, który z zimną krwią dobił gości. W końcówce znakomitej okazji na gola na 2:0 nie wykorzystał rezerwowy Michał Wrzesiński. Pogoń wygrała skromnie, ale wygrzebała się ze strefy spadkowej.

Pogoniści będą trenować do połowy grudnia. W poniedziałek poinformujemy o planach sparingowych siedlczan.

 

II liga

21 kolejka

Pogoń Siedlce – Rozwój Katowice 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Walków 79

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk, 77. Adam Pazio, 8. Tomasz Margol, 11. Dariusz Brągiel – 17. Mateusz Bochnak (90+3, 24. Sebastian Pociecha), 21. Piotr Marciniec, 16. Bartosz Wiktoruk (90+2, 10. Lucas Guedes), 98. Patryk Szczepański (46, 9. Kamil Walków), 6. Adam Mójta (80, 11. Michał Wrzesiński) – 87. Adrian Paluchowski

Rozwój: 1. Bartosz Soliński – 14. Sebastian Olszewski, 2. Damian Lepiarz, 6. Seweryn Gancarczyk (30, 9. Patryk Gembicki; 76, 15. Daniel Kamiński), 7. Kamil Łączek – 26. Przemysław Mońka, 17. Olivier Lazar, 19. Rafał Kuliński, 8. Damian Niedojad, 27. Daniel Paszek – 11. Mateusz Wrzesień

Żółte kartki: Sebastian Krawczyk 46, Tomasz Margol 66, Piotr Marciniec 89

Sędzia: Marcin Liana (Bydgoszcz)

Widzów: 414