46469306_1192738517530991_2027292561634230272_n

Rezerwy siedleckiej Pogoni rundę rewanżową rozpoczęły od remisu z Koroną Ostrołęka 2:2. Bramki dla siedlczan zdobyli Michał Wrzesiński i Paweł Garyga.

Czternastu zawodników z szerokiej kadry II-ligowca znalazło się w meczowej osiemnastce dublerów.

Mecz pechowo rozpoczął się dla stopera MKP Pogoń Armina Pjetrovicia, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisko w 6 minucie i karetką został przewieziony z krwiakiem na nodze do szpitala. Trzy minuty później na prowadzenie wyszła Korona, po samobójczym trafieniu Szymona Przystalskiego. Pogoniści bramką odpowiedzieli jeszcze przed przerwą, a gola nieprzeciętnej urody zdobył Michał Wrzesiński. Tuż po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyszedł zespół gości. Najpierw strzał jednego z przyjezdnych obronił Józef Burta, lecz wobec dobitki Dominika Dzwonkowskiego był już bezradny. Mimo przewagi biało-niebieskim udało się jedynie wyrównać. W 80 minucie Wrzesiński zagrał w pole karne, piłkę po drodze dotknął Patryk Szczepański, a do siatki trafił Paweł Garyga.

Po rundzie jesiennej Pogoń II zajęła 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Do liderującego Huragana Wołomin traci 11 punktów.

IV liga

16 kolejka

Pogoń II Siedlce – Korona Ostrołęka 2:2 (1:1)

Bramki: Michał Wrzesiński 29, Paweł Garyga 80 – Szymon Przystalski 9 (s), Dominik Dzwonkowski 50

Pogoń II: 1. Józef Burta – 5. Sebastian Krawczyk (86, 3. Jakub Płomiński), 18. Armin Pjetrović (6, 10. Lucas Guedes), 21. Szymon Przystalski, 15. Paweł Łydkowski – 13. Michał Wrzesiński, 17. Przemysław Rodak, 19. Dominik Barciak, 27. Piotr Marciniec (54, 26. Sebastian Pociecha), 93. Paweł Garyga – 11. Kamil Walków (54, 9. Patryk Szczepański)

Korona: 66. Andrzej Łyziński – 26. Arkadiusz Kowalczyk (72, 8. Bartosz Gąska), 3. Dariusz Jastrzębski, 6. Wojciech Skorupka, 15. Michał Borkowski – 9. Paweł Dzbeński, 16. Piotr Strzeżysz, 77. Marcin Kraska (84, 30. Karol Macioch), 22. Dominik Dzwonkowski (86, 20. Michał Nosek), 17. Artur Muchin (46, 7. Jakub Laska) – 10. Maciej Staszczuk (46, 99. Damian Słowik)

Żółte kartki: Sebastian Krawczyk 44 – Piotr Strzeżysz 51, Wojciech Skorupka 85, Damian Słowik 90+4

Sędzia: Piotr Mandes (Warszawa)