DSC_6803

W pierwszym domowym meczu w rundzie rewanżowej siedlczanie wygrali 3:1 z Olimpią Grudziądz. Wszystkie bramki dla Pogoni padły po trafieniach z rzutów karnych.

Trener Marcin Prasoł postawił na identyczną jedenastkę jak w remisowym spotkaniu z Bełchatowem.

Pogoniści powinni objąć prowadzenie w 4 minucie. Po wrzucie Adama Mójty z autu, Andrzej Rybski przedłużył głową, a setkę zmarnował Mateusz Bochnak. Olimpia odpowiedziała strzałem Mateusza Marca, z którym bez problemu poradził sobie Piotr Smołuch. W 24 minucie sędzia dopatrzył się faulu Piotra Witasika na Adrianie Paluchowskim. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Mójta i pewnym strzałem pokonał Wojciecha Muzyka. Lewy pomocnik Pogoni mógł ustrzelić dublet, ale po przebojowej akcji trafił w poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowy było więcej walki niż ładnej gry.

W drugą połowę siedlczanie weszli z impetem. Najpierw Adam Pazio nie wykorzystał 100-procentowej sytuacji, a następnie strzał Bartosza Wiktoruka został zablokowany przez Witasika. Napór Pogoni przyniósł efekt tuż przed upływem godziny gry. Paluchowski został wycięty w szesnastce przez Donatasa Nakrošiusa, więc sędzia po raz drugi wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki. Dublet skompletował Mójta. Olimpia potrzebowała 10 minut, aby wrócić do gry. Marcin Kaczmarek technicznym strzałem wykorzystał wrzutkę wszędobylskiego Damiana Ciechanowskiego. Biało-zieloni uwierzyli w możliwość odrobienia strat, jednak siedlecka defensywa do spółki z Piotrem Smołuchem spisywała się bez zarzutu. W jednej z ostatnich akcji spotkania Witasik wyciął Paluchowskiego we własnym polu karnym. Poszkodowany zabrał się za egzekucję, ustalając wynik na 3:1 dla Pogoni.

W sobotę 24 listopada o 17:00 Pogoń zagra w Elblągu z Olimpią.