DSC_6327

W ostatniej kolejce pierwszej rundy IV ligi rezerwy Pogoni przegrały 2:3 z Huraganem Wołomin.

Kadra Pogoni II została wzbogacona zawodnikami trenującymi na co dzień w pierwszej drużynie. Jedynie Przemysław Rodak w pierwszej jedenastce był pełnoprawnym rezerwistą.

Pogoniści zaczęli odważnie. W 2 minucie Kamil Walków nie wykorzystał mocnego podania Sebastiana Krawczyka. Kilka chwil później napastnik uderzył wprost w bramkarza Huraganu, a jego poprawka również okazała się nieskuteczna. W 17 minucie Armin Pjetrović główkował tuż nad poprzeczką po wrzutce Pawła Garygi spod chorągiewki. Huragan przetrwał trudny moment, a mecz wyrównał się. W 35 minucie Sebastian Pociecha nieznacznie przestrzelił po pustym przelocie Mariusza Selerskiego. W końcówce pierwszej połowy Pogoń II straciła bramkę. Po przebojowej akcji Kamila Żmudy piłka trafiła do Mariusza Marczaka, który pewnym strzałem pokonał Rafała Misztala. To nie koniec kłopotów siedlczan. W 43 minucie Żmuda wykorzystał sytuację sam na sam i ustalił wynik do przerwy na 2:0.

W 53 minucie Pogoń II złapała kontakt. Z prawej strony dogrywał Walków, a w roli egzekutora odnalazł się Paweł Łydkowski. Siedlczanie dążyli do zdobycia wyrównującej bramki, lecz brakowało im szczęścia. Najpierw Walków trafił wprost w Selerskiego po zagraniu górą Przemysława Rodaka, a po chwili Patryk Szczepański przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Huraganu. Piłka po jego strzale trafiła słupek. Kontynuacją tej akcji był rzut rożny dla Pogoni II, po którym padł gol… dla gości. W kontrze Marczak minął zostawionego na pastwę losu Piotra Cerankę i wyłożył do Żmudy, który miał przed sobą pustą bramkę. Gol Szczepańskiego po świetnym dograniu Piotra Marcińca było zaledwie łabędzim śpiewem.

W barwach Huraganu zaprezentowali się ekspogoniści: Marek Lendzion oraz Mariusz Marczak.

W niedzielę 18 listopada o 19:00 Pogoń podejmie Koronę Ostrołęka.

IV liga

15 kolejka

Pogoń II Siedlce – Huragan Wołomin 2:3 (0:2)

Bramki: Paweł Łydkowski 53, Patryk Szczepański 90+2 – Mariusz Marczak 37, Kamil Żmuda 43, 74

Pogoń II: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk (46, 21. Piotr Ceranka), 6. Armin Pjetrović, 3. Szymon Przystalski, 15. Paweł Łydkowski – 8. Sebastian Pociecha, 17. Przemysław Rodak, 11. Piotr Marciniec, 9. Dominik Barciak (46, 18. Patryk Szczepański), 27. Paweł Garyga (46, 10. Lucas Guedes) – 20. Kamil Walków

Huragan: 12. Mariusz Selerski – 8. Radosław Dobrzeniecki, 20. Przemysław Górski, 18. Marek Lendzion, 4. Maciej Ołowski – 11. Kamil Żmuda (84, 7. Patryk Pięcek), 9. Rafał Wielądek (90, 13. Daniel Jurczuk), 5. Daniel Witak, 14. Mariusz Marczak, 19. Grzegorz Trzonowski (69, 15. Dominik Ołdak) – 10. Marcin Figiel

Żółte kartki: Rafał Wielądek 29, Łukasz Derejko 64 (na ławce), Maciej Ołowski 90

Sędzia: Łukasz Suwała (Radom)