DSC_5371

Pogoń Siedlce ma za sobą pierwszą rundę na boiskach II ligi. W 17 kolejkach biało-niebiescy zgarnęli zaledwie 15 punktów.

Biało-niebiescy zanotowali cztery zwycięstwa, 3-krotnie dzielili się punktami i ponieśli aż 10 porażek. Pogoń zdobyła 22 bramki, co jest dziesiątym wynikiem w rozgrywkach. Po stronie strat siedlczan widnieje liczba 28 – to 14 wynik w II lidze.

Bramki dla Pogoni zdobywało ośmiu zawodników. Najlepiej w aspekcie skuteczności radził sobie Adrian Paluchowski, który uzbierał dziewięć goli. Nieco gorzej pod bramką rywali poczynali sobie Andrzej Rybski oraz Kamil Walków (po cztery bramki). Ten ostatni to najlepszy asystent MKP w pierwszej rundzie.

Pogoniści u siebie zgromadzili 10 punktów (3 zwycięstwa – remis – 5 porażek). Na wyjeździe było zdecydowanie gorzej: 5 punktów (zwycięstwo – 2 remisy – 5 porażek). Najwyższe zwycięstwo przypadło na domowy mecz z Gryfem Wejherowo (7:2), zaś najbardziej dotkliwe porażki (0:3) zdarzyły się w wyjazdowych spotkaniach z Błękitnymi Stargard i Elaną Toruń oraz domowym ze Zniczem Pruszków.

Najgorszą informacją jest jednak miejsce w tabeli. Siedlczanie muszą jak najszybciej poprawić dorobek punktowy, żeby uniknąć drugiego spadku z rzędu. Najlepiej w najbliższych czterech meczach rozgrywanych awansem z rundy rewanżowej. Rozkład jazdy Pogoni prezentuje się następująco: GKS Bełchatów (10 listopada), Olimpia Grudziądz (17 listopada), Olimpia Elbląg (24 listopada), Rozwój Katowice (1 grudnia).