43

Pogoń Siedlce przegrała 1:2 z Ruchem Chorzów.

Trener Marcin Prasoł dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Kontuzjowanego Dariusza Brągla zastąpił Sebastian Pociecha. Do bramki kosztem Rafała Misztala wskoczył Piotr Smołuch. Ponadto Damian Mosiejko zmienił Piotra Marcińca.

W 2 minucie Niebiescy stworzyli zagrożenie pod bramką Smołucha. Mateusz Bogusz zacentrował z prawej flanki, a Tomasz Podgórski podjął złą decyzję przy finalizacji akcji. Pogoń odpowiedziała rzutem wolnym, który na 18 metrze wywalczył Adrian Paluchowski. Strzał Adama Mójty powędrował wprost w dobrze ustawionego Kamila Lecha. Po chwili Smołuch skutecznie interweniował po groźnym strzale Pawła Mandrysza. W kolejnych minutach gospodarze posiadali inicjatywę, jednak siedlecka defensywa radziła sobie ze wszelkimi zagrożeniami. W 22 minucie Mateusz Bochnak i Andrzej Rybski rozmontowali defensywę Ruchu. Młodzieżowiec nie miał z czego celnie uderzyć. Sześć minut później Pazio główkował po wrzutce Mójty z rzutu rożnego. Nieczysto uderzona piłka spadła na górną część poprzeczki. W 35 minucie aktywny Bogusz huknął nad poprzeczką z kilku metrów. Do przerwy przy Cichej bramek nie uświadczono.

Na początku drugiej połowy siedlczanie przejęli inicjatywę. Groźniejszą okazję jako pierwsi stworzyli jednak gospodarze. W 52 minucie Smołuch niepewnie interweniował po strzale Mandrysza. Chwilę później bramkarz Pogoni błysnął refleksem po groźnej akcji Podgórskiego. W 55 minucie drużyna Prasoła objęła prowadzenie. Z lewego narożnika pola karnego Sebastian Pociecha idealnie wrzucił do Andrzeja Rybskiego, który pokonał Lecha. Chwilę później mogło być 2:0, ale golkiper Ruchu w ostatniej chwili zastopował Paluchowskiego. Chorzowianie rzucili się do odrabiania strat, jednak w decydujących momentach brakowało im chłodnej głowy. Kolejne minuty nie obfitowało w podbramkowe spięcia. Na kwadrans przed końcem meczu Ruch umieścił piłkę w siatce gości, jednak w chwili strzału Mandrysza sędzia asystent sygnalizował spalonego. W 78 minucie obok słupka z dystansu uderzył Maciej Urbańczyk. Kilka chwil później było 1:1 po trafieniu rezerwowego Artura Balickiego z głowy. W ostatniej akcji meczu inny zmiennik Jakub Kowalski pokonał Smołucha w sytuacji sam na sam. Pogoń przegrała 1:2 w Chorzowie.

W sobotę 10 listopada o 17:00 Pogoń zagra w Bełchatowie z GKS.