44

W ostatniej kolejce pierwszej rundy Pogoń Siedlce zagra w Chorzowie z Ruchem.

Przy Cichej 6 dojdzie do starcia spadkowiczów z I ligi. Niebiescy w ciągu dwóch latach przebyli drogę z ekstraklasy do II ligi. Na wyboistej trasie 14-krotnego mistrza Polski na trzeci szczebel rozgrywkowy jedną z kolizji spowodowali siedlczanie. 20 kwietnia bieżącego roku Pogoniści wygrali 6:0 z Ruchem w Chorzowie. To była najwyższa porażka Niebieskich w historii występów na obiekcie przy Cichej.

Od tego czasu w Wiśle upłynęło wiele wody, a w obu drużynach doszło do szeregu zmian. Trenerem Ruchu w przeddzień meczu z Pogonią został Marek Wleciałowski, a kadra Niebieskich uległa rewolucyjnej przebudowie. Niemal tak poważnej jak w Pogoni. Doszło do tego, że wygraną 6:0 w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu pamiętają z autopsji jedynie: Artur Balicki, Mateusz Bogusz, Jakub Kowalski, Bartłomiej Kulejewski, Maciej Urbańczyk – po stronie Ruchu – oraz Adrian Paluchowski, Andrzej Rybski i Maciej Wichtowski – po stronie Pogoni.

Mecz z Ruchem będzie wyjątkowy dla Adama Pazia. 26-letni prawy obrońca z Wołomina przechodził do chorzowskiego klubu w dobrym momencie swojej kariery, jednak nie ma powodów do miłego wspominania tego okresu swojej kariery. Kontrakt Pazia został rozwiązany z winy klubu.

Pogoń grała z Ruchem dwukrotnie. Oba mecze odbyły się w sezonie 2017-18. W Siedlcach lepsi byli chorzowianie, wygrywając 3:1. W rewanżu było 6:0 dla Pogoni…

Arbitrem spotkania będzie Maciej Pelka. Sędzia z Piły jeszcze nigdy nie prowadził meczu z udziałem Pogoni.

Początek meczu o 18:00.

 

Zagrożeni pauzą:

Sebastian Pociecha, Szymon Przystalski, Bartosz Wiktoruk (po 3 żółte kartki)