44399574_177495646467816_8357633185487519744_n

Pogoń Siedlce przegrała w Radomiu z Radomiakiem 2:3. Bramki dla Pogonistów zdobyli: Mateusz Bochnak i Adam Pazio.

Do meczu z Radomiakiem, w porównaniu do spotkania z Siarką siedlczanie przystąpili w niezmienionym składzie.

Źle rozpoczęli spotkanie Pogoniści. Już w 5 minucie Szymon Przystalski faulował w polu karnym Damiana Szuprytowskiego i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę dającą prowadzenie gospodarzom wykorzystał Leândro. Po kwadransie mecz się wyrównał i obie strony stwarzały sobie sytuacje. W 16 minucie padła wyrównująca bramka. Damian Mosiejko uruchomił Mateusza Bochnaka, a ten precyzyjnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję Mateuszowi Kochalskiemu. Siedem minut później Pogoniści wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucił Adam Mójta, a Adam Pazio po zamieszaniu zdobył gola. Pogoniści jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło skuteczności.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczął Radomiak, który już po sześciu minutach wyrównał. Indywidualną akcją popisał się Leândro i dał swojemu zespołowi wyrównanie. Chwilę później strzał Bochnaka obronił Kochalski. Dla gospodarzy groźnie uderzał dwukrotnie Damian Jakubik. W 72 minucie Radomiak wyszedł ponownie w tym meczu na prowadzenie. Po akcji lewą flanką piłkę otrzymał rezerwowy Jakub Rolinc i dał swojej drużynie prowadzenie. Chwilę potem główkował Jakub Wawszczyk, ale na szczęście Pogonistów trafił w słupek. W końcówce siedlczanie próbowali zmienić losy meczu, lecz to się nie stało i z Radomia wrócili na tarczy.

W zespole Pogoni wystąpili Dariusz Brągiel i Maciej Wichtowski grający wcześniej w zespole Radomiaka. Z kolei u gospodarzy w składzie widnieli Michał Grudniewski, Rafał Makowski i Meik Karwot z przeszłością w Pogoni. Zespół Radomiaka prowadzi były trener Pogoni – Dariusz Banasik.

Kolejne spotkanie Pogoniści zagrają w sobotę 27 października o 17:00 w Siedlcach ze Skrą Częstochowa.