DSC_0152

W środę zostanie rozegrana 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Siedlce. Do rywalizacji przystąpią dwie drużyny Pogoni.

Rezerwy dowodzone przez Marcina Tomaszewskiego z racji rangi IV-ligowca nie musieli bić się o awans w początkowych rundach. Pogoń II zacznie rywalizację w PP OZPN Siedlce od wyjazdu do Rudy, gdzie swoje mecze rozgrywa Płomień Dębe Wielkie. Ostatni raz obie drużyny rywalizowały w 2016 roku w Józefowie. Płomień wygrał wówczas 3:2 w meczu siedleckiej okręgówki.

Po sześciu kolejkach Płomień plasuje się na 6 pozycji  z dorobkiem 10 punktów. Awans do 1/8 wywalczył bez gry dzięki wycofaniu się ze zmagań Fenixa Siennica.

Juniorzy MKP grający pod szyldem Pogoni III Siedlce podejmą Mazovię Mińsk Mazowiecki. Co prawda, większość piłkarzy z IV ligowej kadry występuje na niwie pucharowej w drugiej drużynie, ale to i tak będzie najpoważniejszy sprawdzian podopiecznych Daniela Baja. Pogoń III na drodze do 1/8 finału wyeliminowała Rywala Ruchnę (2:1) oraz ŁDK Łosice (3:1).

Oba mecze zostaną rozegrane o 16:30. Zachęcamy do przybycia na boczne boisko stadionu ROSRRiT, gdzie dojdzie do rozegrania meczu Pogoń III Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki.