DSC_0113

Rezerwy Pogoni po raz pierwszy w sezonie doznały ligowej porażki. W Siedlcach biało-niebiescy ulegli Ząbkovii Ząbki 0:4, a mecz kończyli w dziewiątkę.

W meczu z Ząbkovią, w barwach MKP Pogoń II wystąpiło ośmiu zawodników trenujących w II-ligowym zespole.

Początkowo mecz miał wyrównany przebieg i obie drużyny stwarzały sobie sytuacje. Ze strony Pogoni uderzali Mateusz Bochnak i Kuba Jóźwiak, ale na posterunku był Mateusz Matracki. Ze strony gości w bramkę nie trafił Paweł Barzyc. W 22 minucie padł gol dla przyjezdnych. Na strzał zdecydował się Daniel Nawrocki, po którym piłka odbiła się jeszcze od Pawła Łydkowskiego i wpadła do bramki zdezorientowanego Józefa Burty. W 35 minucie Pogoniści musieli się pogodzić ze stratą Szymona Przystalskiego, który opuścił boisko za czerwoną kartkę, za faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku Ząbkovii. Z linii pola karnego rzut wolny słabo wykonał Damian Świerblewski.

Po zmianie stron, grający w osłabieniu Pogoniści próbowali zmienić los meczu, lecz szanse zmalały w 70 minucie. Wtedy Przemysław Rodak nieprzepisowo powstrzymywał w polu karnym Patryka Kozierkiewicza, który mógł skierować piłkę do pustej bramki. Czerwona kartka dla Rodaka i wykorzystany rzut karny przez Dariusza Dadacza przekreśliły szanse siedlczan na odrobienie strat. Gra w dziewiątkę poskutkowała jeszcze dwoma bramkami dla gości. W 77 minucie po błędzie w defensywie Daniel Kozik podwyższył na 3:0. Chwilę potem na 4:0 wynik ustalił Kozierkiewicz.

W Ząbkovii zagrali byli piłkarze Pogoni: Dariusz Dadacz i Damian Świerblewski. Z kolei w Pogoni wystąpił wychowanek Dolcanu – Kuba Jóźwiak.

Następne spotkanie Pogonistów czeka w najbliższą środę 12 września o 16:30 w Dębem Wielkim z Płomieniem w ramach okręgowego Pucharu Polski. Termin tego meczu może ulec zmianie. Z kolei następny ligowy mecz Pogoń II zagra w sobotę 15 września o 16:00 w Mińsku Mazowieckim z Mazovią.

IV liga

6 kolejka

Pogoń II Siedlce – Ząbkovia Ząbki 0:4 (0:1)

Bramki: Daniel Nawrocki 22, Dariusz Dadacz 71 (k), Daniel Kozik 77, Patryk Kozierkiewicz 79

Pogoń II: 13. Józef Burta – 23. Piotr Ceranka (63, 21. Bartosz Kryszczuk), 3. Szymon Przystalski, 15. Paweł Łydkowski, 14. Michał Markiewicz – 27. Mateusz Bochnak (71, 9. Krystian Zbieć), 17. Przemysław Rodak, 11. Piotr Marciniec, 10. Lucas Guedes (69, 20. Tomasz Górski), 93. Kuba Jóźwiak (51, 18. Sebastian Bober) – 8. Patryk Szczepański

Ząbkovia: 1. Mateusz Matracki – 2. Przemysław Szulakowski, 18. Dariusz Dadacz, 21. Piotr Augustyniak, 23. Przemysław Bella – 24. Damian Świerblewski (58, 15. Andrij Rohozin), 14. Krystian Lewandowski (82, 16. Patryk Szeliga), 19. Paweł Barzyc (74, 20. Wojciech Kokoszewski), 11. Daniel Nawrocki (76, 6. Jakub Stepnowski), 9. Konrad Cichowski (65, 22. Patryk Kozierkiewicz) – 10. Daniel Kozik (78, 26. Kewin Przygoda)

Żółta kartka: Daniel Nawrocki 76

Czerwone kartki: Szymon Przystalski 35 (Pogoń, za faul taktyczny), Przemysław Rodak 70 (Pogoń, za faul taktyczny)

Sędzia: Michał Borkowski (Radom)