DSC_0793

Pogoń nie zrobiła kolejnego kroku w kierunku odbudowania twierdzy Siedlce. Biało-niebiescy przegrali 1:3 z Resovią.

Trener Paweł Sikora dokonał dwóch zmian w składzie względem zremisowanego meczu w Rybniku. Do jedenastki powrócił Maciej Wichtowski, który odcierpiał karę za żółte kartki. Miejsca ustąpił mu kontuzjowany Tomasz Margol. Ponadto Piotra Marcińca zastąpił Bartosz Witkoruk.

W pierwszej połowie Pogoniści oddali jeden celny strzał. W 38 minucie Wiktoruk strzałem sprzed pola karnego pokonał bezrobotnego do tej pory Bartłomieja Banka. Problem w tym, że działo się to przy wyniku 0:2. W 18 minucie Resovia objęła prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym wynikłym po rzucie rożnym i golu samobójczym. Kwadrans później Kamil Antonik po znakomitym podaniu Konrada Domonia uprzedził Rafała Misztala i posłał piłkę do siatki obok rozpaczliwie interweniującego Dariusza Brągla. Do przerwy było 2:1 dla beniaminka ze stolicy Podkarpacia.

Po zmianie stron Pogoń nie zepchnęła gości do defensywy. Mało tego, w 48 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Bartłomiej Buczek. Biało-niebiescy długo czekali z odpowiedzią. W 68 minucie Adrian Paluchowski był o włos od pokonania Banka. Dziesięć minut później Andrzej Rybski strzałem ze szczupaka nie wykorzystał precyzyjnej centry Adama Mójty. Końcówka meczu była przepełniona negatywnymi emocjami. W 82 minucie Michał Ogrodnik dobił siedlczan, finalizując idealne podanie Rafała Mikulca. Kilka chwil później Armin Pjetrović równo z trawą wyciął Davida Kwieka. Defensor Pogoni w trakcie nieczystej nabawił się urazu, który poskutkował odwiezieniem go do szpitala. Na domiar złego obejrzał czerwoną kartkę. Z najświeższych informacji wynika, że Pjetrović był przytomny w drodze do szpitala. To jedyna dobra informacja po przegranym 1:3 meczu.

W Resovii w przeszłości występował Dariusz Brągiel. Z kolei strzelec bramki numer 3 – Michał Ogrodnik – grał w Pogoni.

Oficjalny debiut w Pogoni zaliczył Patryk Szczepański.

W sobotę 15 września Pogoń zagra w Toruniu z Elaną. Początek meczu o 15:00.

9 kolejka

Pogoń Siedlce – Resovia 1:3 (1:2)

Bramki: Bartosz Wiktoruk 38 – Sebastian Krawczyk sam 18, Kamil Antonik 33, Michał Ogrodnik 82

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk, 19. Maciej Wichtowski, 4. Armin Pjetrović, 11. Dariusz Brągiel (69, 17. Mateusz Bochnak) – 24. Sebastian Pociecha (64, 14. Michał Wrzesiński), 16. Bartosz Wiktoruk, 18. Andrzej Rybski (90, 98. Patryk Szczepański), 7. Paweł Garyga (46, 6. Adam Mójta) – 87. Adrian Paluchowski, 9. Kamil Walków

Resovia: 98. Bartłomiej Banek – 20. Mateusz Kantor, 30. Sebastian Zalepa, 13. Bartłomiej Makowski, 4. Rafał Mikulec – 3. Kamil Antonik, 8. Konrad Domoń, 7. Dariusz Frankiewicz, 6. Radosław Adamski (55, 10. Michał Ogrodnik) – 27. Przemysław Pyrdek (67, 9. Wadym Straszkewycz), 11. Bartłomiej Buczek (77, 32. David Kwiek)

Żółte kartki: Sebastian Pociecha 59 – Wadym Straszkewycz 90+5

Czerwona kartka: Armin Pjetrović (88, za brutalny faul)

Sędzia: Dawid Wiśniewski (Olsztyn)