83

Rywalem Pogoni w 9 kolejce będzie Resovia. To pierwszy z czterech beniaminków, z jakimi w najbliższym czasie zmierzą się biało-niebiescy.

Resovia nie była faworytem do awansu do II ligi, jednak została nagrodzona za równą formę i dzięki znakomitej rundzie wiosennej pogodziła konkurencję. Podopieczni 37- letniego Szymona Grabowskiego w rundzie rewanżowej zanotowali 14 zwycięstw i 3 remisy. Pasy nie przegrały wiosną ani razu.

Przejście z III do II ligi nie okazało się jednak bezbolesne dla jednego z najstarszych klubów w Polsce. W pierwszych ośmiu kolejkach Sovia wygrała tylko raz. Przełamanie nastąpiło dopiero w ósmej kolejce, kiedy pokonani zostali Błękitni Stargard. Na wyjazdach Pasy trzykrotnie notowały wynik 1:2 – kolejno ze Stalą Stalowa Wola, ROW 1964 Rybnik oraz Widzewem Łódź.

Resovia będzie pierwszym z trzech beniaminków, z którymi Pogoń zmierzy się w kolejkach 9-11. Później siedlczanie sprawdzą możliwości Elany Toruń oraz Widzewa. W przedostatniej kolejce pierwszej rundy biało-niebiescy podejmą Skrę Częstochowa.

W poprzednim sezonie najlepszym strzelcem Resovii był Bartłomiej Buczek, który zdobył 17 bramek. Nie inaczej jest w trwających rozgrywkach. 30-letni napastnik ma na koncie trzy gole. Na premierowe trafienie czeka Michał Ogrodnik, który niedawno wrócił do pełnych treningów po przebytej kontuzji. Niespełna 27-letni skrzydłowy występował w Pogoni w latach 2014-15. Po drugiej stronie barykady szansę na występ będzie miał Dariusz Brągiel, który za młodu został „wyrwany” przez Resovię z rodzinnego Jasła.

Pogoń w swojej historii grała czterokrotnie z Resovią. Sobotni rywale cieszyli się po dwa razy ze zwycięstwa, ale w bramkach (5-4) ciut lepsi są siedlczanie.

Arbitrem spotkania będzie Dawid Wiśniewski z Olsztyna. 28-letni sędzia z Olsztyna nigdy nie prowadził zawodów z udziałem Pogoni.

Początek sobotniego meczu o 16:00. Transmisja wideo w systemie pay-per-view będzie dostępna pod linkiem – TUTAJ.