DSC_0340

Siedlecka Pogoń pokonała Gryfa Wejherowo 7:2 i odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w II lidze! Hat tricka zdobył Adrian Paluchowski, dublet Kamil Walków, po jednym golu strzelili Andrzej Rybski i Michał Wrzesiński.

Do spotkania z Gryfem Pogoniści przystąpili w identycznym składzie jak w Boguchwale ze Stalą Stalowa Wola.

Początek meczu był wyrównany, jednak z biegiem czasu Pogoniści zaczęli dominować nad rywalem. Okazję w pierwszym kwadransie miał Adrian Paluchowski, ale nie zdołał przyjąć piłki. W 17 minucie Paluchowski już się nie pomylił i uszczęśliwił siedleckich kibiców. W 28 minucie odpowiedział Gryf trafieniem głową Piotra Kołca po wrzutce z wolnego. Nie minęły dwie minuty, a Pogoń ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem Kamil Walków uderzając na raty pokonał Szymona Więckowicza. Przed przerwą Pogoń strzeliła jeszcze dwa gole. Najpierw Walków wykończył akcję Sebastiana Krawczyka z Paluchowskim, a za chwilę Paluchowski trafił do siatki po podaniu Walkowa.

Po zmianie stron Pogoń strzeliła jeszcze trzy gole. W 58 minucie Walków obsłużył Andrzeja Rybskiego, który wślizgiem podwyższył na 5:1. Szósty gol Pogonistów padł po rajdzie i strzale pod poprzeczkę Michała Wrzesińskiego. Ostatniego gola dla biało-niebieskich strzelił Paluchowski, lobując golkipera z Wejherowa. Ostatni głos należał do gości, którzy strzelili drugiego gola w doliczonym czasie gry, autorstwa Macieja Koziary.

Kolejne spotkanie Pogoń zagra w sobotę 1 września o godzinie 17:00 w Rybniku z ROW 1964.

7 kolejka

Pogoń Siedlce – Gryf Wejherowo 7:2 (4:1)

Bramki: Adrian Paluchowski 17, 45, 86, Kamil Walków 30, 40, Andrzej Rybski 58, Michał Wrzesiński 76 – Piotr Kołc 28, Maciej Koziara 90+1

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk, 19. Maciej Wichtowski (82, 55. Paweł Łydkowski), 8. Tomasz Margol, 11. Dariusz Brągiel – 24. Sebastian Pociecha (75, 16. Bartosz Wiktoruk), 23. Damian Mosiejko (46, 77. Adam Pazio), 18. Andrzej Rybski, 7. Paweł Garyga (71, 14. Michał Wrzesiński) – 87. Adrian Paluchowski, 9. Kamil Walków

Gryf: 99. Szymon Więckowicz – 7. Paweł Brzuzy (63, 18. Adrian Machol), 19. Grzegorz Gulczyński, 10. Krzysztof Wicki, 17. Adrian Liberacki (46, 20. Maciej Koziara), 11. Mateusz Goerke – 8. Robert Chwastek, 6. Oskar Sikorski (39, 21. Oskar Ryk), 15. Piotr Kołc, 16. Kamil Włodyka – 14. Paweł Czychowski (59, 9. Dawid Rogalski)

Żółte kartki: Tomasz Margol 30, Sebastian Pociecha 34, Maciej Wichtowski 50, Bartosz Wiktoruk 90+2 – Piotr Kołc 63

Sędzia: Jacek Lis (Katowice)