48

Pogoń Siedlce w spotkaniu przeciwko Gryfowi Wejherowo będzie miała okazję do przerwania złej passy na własnym boisku.

Siedlczanie przystąpią do meczu podbudowani zwycięstwem ze Stalówką, a jednocześnie żądni zmazania plamy jaką dali w derbowym meczu ze Zniczem. Jeżeli Pogoniści zagrają tak dobrze jak w Boguchwale to jest duża szansa na położenie fundamentów pod odbudowę twierdzy Siedlce.

Gryfiarze swoją postawą w ostatnich sezonach II ligi zasłużyli na szacunek. Drużyna z północnej Polski regularnie bywali wymieniani w gronie poważnych kandydatów do spadku, jednak za każdym razem uciekali spod topora. Bieżący sezon zaczęli od mocnego uderzenia, tak jakby nie chcieli powtórki nerwowych momentów z poprzednich lat.

Trenerem Gryfa jest Zbigniew Szymkowicz. W dotychczasowych sześciu meczach pod jego wodzą wejherowianie zanotowali trzy zwycięstwa, dwa remisy i porażkę. Gryfiarze zgarnęli 10 na 12 możliwych punktów u siebie.

Arbitrem spotkania będzie Jacek Lis z Katowic. Żeby przypomnieć sobie ostatni mecz z udziałem Pogoni przez sędziego należy cofnąć się do 2013 roku. Siedlczanie przegrali wówczas 0:1 ze Zniczem w Pruszkowie.

Pogoń nigdy w historii nie grała oficjalnego meczu z Gryfem. Do premierowego starcia dojdzie w niedzielę 26 sierpnia o 19:00. TRANSMISJA LIVE.