DSC_0070

Pogoń Siedlce nie przełamała się. Podopieczni Pawła Sikory przegrali 0:3 ze Zniczem Pruszków.

Sikora dokonał trzech zmian względem zremisowanego 2:2 meczu z Rozwojem Katowice. Na prawej obronie Sebastian Krawczyk zastąpił Adama Pazia. Po kartkowej pauzie do drugiej linii powrócił Tomasz Margol. Ponadto szansę gry od pierwszej minuty otrzymał Andrzej Rybski.

Już w 3 minucie czujność Piotra Smołucha w bramce sprawdził ofensywnie usposobiony Marcin Bochenek. Pogoń odpowiedziała dwójkową akcją Rybskiego i Kamila Walkowa, jednak Piotr Misztal nie dał się zaskoczyć przez pierwszego z wymienionych. W 9 minucie Znicz objął prowadzenie po nieporadności w szeregach siedleckiej defensywy. Z ostrego kąta piłkę w bramce umieścił Patryk Kubicki. Znicz po kwadransie dobrej gry oddał pole Pogoni. To mogło się zemścić w 34 minucie, kiedy Maciej Wichtowski zmarnował setkę po płaskiej centrze Adama Mójty. Niewykorzystana sytuacja zemściła się. W 38 minucie Kubicki na bliższym słupku przedłużył centrę Dariusza Zjawińskiego z rzutu rożnego i ustrzelił dublet. W końcówce pierwszej połowy Paweł Tarnowski ostemplował poprzeczkę siedleckiej bramki.

W 59 minucie Zjawiński oddał groźny strzał, a po chwili dobijał Bochenek. W obu sytuacjach poradził sobie Smołuch. Golkiper Pogoni był jednak bezradny w 60 minucie, kiedy Bochenek z bliska dobił siedlczan. Z rzutu rożnego wrzucał Marcin Smoliński. W 89 minucie szansę na honorowe trafienie zmarnował Walków.

Debiuty w siedleckiej Pogoni zaliczyli Dariusz Brągiel oraz Sebastian Pociecha.

W przeszłości w Zniczu występował Adrian Paluchowski. Z kolei w pruszkowskiej ekipie zaprezentowało się dwóch ekspogonistów: Adrian Małachowski oraz Dariusz Zjawiński.

W środę 22 sierpnia o 17:00 Pogoń zagra w Boguchwale ze Stalówką.