DSC_0093

W czwartej kolejce siedlczanie zagrają na wyjeździe z Rozwojem Katowice.

Historia meczów z Olimpią Elbląg nie sprzyjała w upatrywaniu Pogoni w roli faworyta. Zupełnie inaczej jest w przypadku bilansu meczów biało-niebieskich z Rozwojem. W dwóch dotychczasowych spotkaniach rozegranych na poziomie zaplecza ekstraklasy górą byli siedlczanie. W pierwszym meczu w Katowicach Pogoń wygrała 3:2 po dublecie Adama Dudy i trafieniu Dawida Dzięgielewskiego. W rewanżu dwa szybkie ciosy (Daniela Gołębiewskiego i Konrada Wrzesińskiego) przesądziły o losach meczu. Wygrana z Rozwojem pomogła w utrzymaniu się w I lidze. Debiutancki sezon katowiczan zakończył się degradacją.

W poprzednim sezonie Rozwój zajął 10 miejsce w tabeli, jednak okazał się najlepszy w innej klasyfikacji. Klub z Katowic nie miał sobie równych w Pro Junior System. Rozwój na tyle skutecznie promował swoich zawodników, że na konto klubu wpłynęło ponad milion złotych.

Rozwój – podobnie jak Pogoń – czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018-19. Na koncie katowiczan po trzech meczach są dwa punkty. Rozwój poniósł dwie ostatnie domowe porażki w konfrontacjach z łódzkimi teamami. Wcześniej chwalił się passą ośmiu zwycięstw z rzędu.

Arbitrem sobotniego spotkania będzie Marcin Liana. Sędzia z Bydgoszczy prowadził w poprzednim sezonie mecz pucharowy Wisła – Pogoń (2:2) zakończony odpadnięciem siedlczan po rzutach karnych.

Początek meczu o 17:00. LINK DO TRANSMISJI.

 

Pauza:

Tomasz Margol (4 żółte kartki)