DSC_0375

W pierwszym wyjazdowym meczu w sezonie 2018-19 siedlczanie obiorą kierunek na Grudziądz.

Olimpijczycy po 34 kolejkach poprzedniego sezonu na zapleczu ekstraklasy przeżył tę samą traumę, co Pogoń kilkanaście dni później. Biało-zieloni pożegnali się z I ligą po siedmiu tłustych latach. Pod koniec sezonu 2016-17 Olimpia była o krok od awansu do ekstraklasy, a rok później musiała przełknąć gorzką pigułkę z napisem: spadek.

Degradacja – to nie jedyny wspólny mianownik dla obu klubów. Kolejne to: zmiany trenerów i rewolucja kadrowa. Na stołku Olimpii od niedawna zasiada Mariusz Pawlak. To jemu przypadło w udziale przebudowanie drużyny, w której zaszły podobnie duże roszady jak w Pogoni.

Siedlczanie gościli w Grudziądzu w maju bieżącego roku. Nikt nie wspomina jednak ciepło tej wizyty. Biało-niebiescy przegrali 2:4 i oddalili się od utrzymania. Olimpia może pochwalić się lepszym bilansem spotkań z Pogonią. Do tej pory odnotowano: 2 zwycięstwa siedlczan, 2 remisy oraz 4 wygrane grudziądzan. Bramki: 13-8 na korzyść Olimpii.

Olimpia zaczęła sezon od zwycięstwie na trudnym terenie w Stargardzie. Podopieczni Pawlaka wygrali 2:1 po bramkach Roberta Hirsza i Marcina Kaczmarka, choć kończyli mecz w dziewiątkę. Z powodu czerwonych kartek o grze z Pogonią mogą zapomnieć Piotr Witasik oraz Robert Ziętarski.

Arbitrem meczu będzie Łukasz Karski. Sędzia ze Słupskay nigdy nie sędziował spotkania z udziałem Pogoni.

Początek meczu z Olimpią o 18:00. Transmisja wideo ze spotkania – KLIKNIJ.