DSC_0407

Pierwszym rywalem Pogoni po powrocie do II ligi będzie GKS Bełchatów.

Pogoniści rywalizowali z Brunatnymi w sezonie 2015-16. To jedyne konfrontacje w historii obu klubów. W Bełchatowie odnotowano remis 0:0, zaś w Siedlcach było 1:0 dla gospodarzy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Żytko z rzutu karnego. Brunatni po sezonie pożegnali się z I ligą, zaliczając tym samym drugi spadek z rzędu.

Od tamtego czasu w obu drużynach wiele się zmieniło. Jedynym piłkarzem Pogoni pamiętającym tamte starcia jest Rafał Misztal. Doświadczony golkiper w przeszłości występował w GKS Bełchatów. Poza nim barw inauguracyjnego rywala w sezonie 2014-15 bronił Adam Mójta.

Trenerem GKS Bełchatów jest Artur Derbin, który w przeszłości prowadził I-ligowe Zagłębie Sosnowiec. 41-letni szkoleniowiec przejął zespół w kwietniu bieżącego roku. Pod jego wodzą Brunatni rozegrali 11 spotkań. Bilans: 4 zwycięstwa, 3 remisy, 4 porażki – 15 punktów.

Latem Bełchatów opuściło trzech z czterech najlepszych strzelców. Piotr Giel (autor 15 bramek) przeniósł się do GKS Tychy, Dawid Flaszka (8 goli) przeszedł do Sandecji Nowy Sącz, zaś Łukasz Pietroń (5 goli) związał się z Radomiakiem Radom. Wierny klubowi pozostał Bartłomiej Bartosiak (8 bramek) i to jego należy uznać za największą gwiazdę drużyny z województwa łódzkiego.

GKS Bełchatów przystąpił do nowego sezonu z karą dwóch ujemnych punktów. To efekt zaległości finansowych.

Arbitrem spotkania będzie Grzegorz Kawałko z Białegostoku. To będzie jego debiut na szczeblu centralnym.

Mecz odmienionej Pogoni z GKS Bełchatów zostanie rozegrany 21 lipca. Początek spotkania o 17:00.