36966124_1733143703438349_3380405047413178368_n

Siedlecka Pogoń wygrała w meczu sparingowym ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:1. Bramki dla Pogoni strzelili nowi zawodnicy: Tomasz Margol i Damian Mosiejko.

W meczu ze Świtem sztab szkoleniowy Pogoni po raz kolejny sprawdzał piłkarzy praktycznie na każdej pozycji.

Mecz kontrolowali siedlczanie. Dwukrotnie na gola szansę miał Adrian Paluchowski, który po wrzutce z bocznego sektora boiska nie potrafił głową pokonać golkipera. Ponadto nad bramką uderzył Piotr Marciniec. W 32 minucie w polu karnym faulowany był Kamil Walków i sędzia podyktował jedenastkę. Rzutu karnego nie wykorzystał Paluchowski, którego strzał obronił Mateusz Prus. Dla Świtu szansę miał testowany obrońca, ale głową nie trafił bramkę.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie Pogoniści wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego zacentrował Adam Mójta, a piłkę głową do bramki skierował Tomasz Margol. W 62 minucie Dominik Barciak uderzył obok słupka. Siedemnaście minut potem w polu karnym faulowany był Barciak i Pogoniści mieli po raz drugi w meczu rzut karny. Do piłki podszedł tym razem Damian Mosiejko, a jego intencje wyczuł Konstanty Antoniuk. Na szczęście najnowszy nabytek Pogoni zdążył z dobitką i podwyższył prowadzenie. W końcówce testowany przez Pogoń napastnik mógł strzelić na 3:0, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Kontaktowego gola zdobył Kamil Waśniowski i po chwili sędzia Karol Wójcik zakończył mecz.

W Świcie zagrał były Pogonista – Michał Steć. Z kolei w Pogoni wystąpił były zawodnik klubu z Nowego Dworu Mazowieckiego Piotr Krawczyk.

Następny sparing Pogoń rozegra w sobotę 14 lipca o 12:00 w Siedlcach z III-ligowym Ursusem Warszawa.

Pogoń Siedlce – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:0)

Bramki: Tomasz Margol 51, Damian Mosiejko 79 – Kamil Waśniowski 88

W 32 minucie Adrian Paluchowski nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Prus obronił).

W 79 minucie Damian Mosiejko nie wykorzystał rzutu karnego (Konstanty Antoniuk obronił).

Pogoń: 1. zawodnik testowany I (46 zawodnik testowany IV) – 14. Adam Pazio (46, 3. zawodnik testowany V), 5. Maciej Wichtowski (46, 23. Damian Mosiejko), 6. zawodnik testowany II (73, 21. Paweł Łydkowski), 99. Adam Mójta (68, 20. Piotr Krawczyk) – 22. zawodnik testowany III (41, 11. Paweł Garyga), 8. Tomasz Margol (68, 15. zawodnik testowany IX), 13. Piotr Marciniec (46, 10. zawodnik testowany VI), 18. Andrzej Rybski (46, 17. Dominik Barciak), 7. Kamil Walków (46, 27. zawodnik testowany VII) – 9. Adrian Paluchowski (46, 24. zawodnik testowany VIII)

Świt: Mateusz Prus (46, 1. Konstanty Antoniuk) – 13. Kamil Wiśniewski (46, 11. Konrad Perzyna), 8. Daniel Mitura (46, 2. Radosław Kamiński), 6. Karol Drwęcki (46, 5. Sebastian Cuch), 19. zawodnik testowany II (46, 18. Mateusz Pietruń) – 16. zawodnik testowany III (46, 15. zawodnik testowany V), 8. Paweł Broniszewski (46, 25. zawodnik testowany VI), 37. Patryk Skubisz (46, 4. Krystian Pomorski), 7. Michał Steć (46, 20. Kamil Waśniowski), 9. Piotr Basiuk (46, 10. Rafał Maciejewski) – 77. zawodnik testowany IV (46, 17. Krystian Pałczyński)

Żółte kartki: Maciej Wichtowski 35 – zawodnik testowany VI 77

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)