DSC_0159

Pogoń spadła do II ligi. Siedlczanie w rewanżowym barażu przegrali 1:2 Garbarnią Kraków.

Dariusz Banasik dokonał dwóch zmian względem pierwszego meczu barażowego. Na ławkę powędrowali Michał Bajdur i Jakub Szrek, a do wyjściowego składu wskoczyli Dawid Polkowski oraz Jarosław Ratajczak.

W pierwszej połowie Pogoniści grali jakby zadowalał ich remis 0:0. To był korzystny dla nich wynik, jednak niezwykle niebezpieczny. Najlepszą szansę dla siedlczan w 8 minucie miał Dominik Kun, ale uderzył niecelnie. W końcówce pierwszej połowy ambitnie walczący Garbarze zdobyli gola do szatni. Jego autorem był Filip Wójcik, który wykorzystał wybicie piłki przed siebie po strzale Krzysztofa Kalemby z rzutu wolnego.

Srodze zawiedli się ci, którzy oczekiwali nagłej przemiany Pogoni w drugiej połowy. Bliski wyrównania był Jarosław Ratajczak, jednak biało-niebiescy bili głową w brązowy mur. W 80 minucie Kalemba zamienił na bramkę podanie Michała Wrześniewskiego. Siedlczanie potrzebowali trzech bramek do awansu. Udało się zdobyć jedną, a jej autorem był Damian Świerblewski. Spadek stał się faktem…

Teraz Pogoniści udadzą się na urlopy. Do zajęć powrócą 25 czerwca.