DSC_0128

Pogoń Siedlce w rewanżowym barażu o udział w Nice 1 Lidze podejmie Garbarnię Kraków.

W Krakowie padł remis 1:1. To wynik korzystniejszy dla Pogoni, która w momencie pierwszego gwizdka będzie bliżej awansu, jednak mecz trwa 90 minut i jedna bramka może wiele zmienić. Warto pamiętać, że przy powtórzeniu wyniku z Krakowa zostanie zarządzana dogrywka, a w razie konieczności dojdzie do serii jedenastek.

Dla dobra nerwów siedleckich kibiców lepiej byłoby, aby Pogoniści rozstrzygnęli losy utrzymania w ciągu regulaminowych 90 minut. W pierwszym meczu Garbarnia wspierana przez gorąco dopingujących kibiców miała swoje momenty, jednak długimi fragmentami to biało-niebiescy prezentowali wyższą kulturę gry. Umiejętności i doświadczenie trzeba jednak przełożyć na korzystny wynik.

Pierwszy mecz barażowy był dziewiątym spotkaniem w historii Pogoni i Garbarni. Trzy razy zwyciężali siedlczanie, czterokrotnie lepsza była Garbarnia. Dwa razy odnotowano remis. Bramki: 20:12 na korzyść krakowian.

Arbitrem spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka. Ekstraklasowy sędzia ostatnio prowadził mecz Pogoni w sezonie 2016-17. Siedlczanie zremisowali 1:1 w Puławach i zapewnili sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Czy to dobry omen?