DSC_0966

Pierwszy mecz barażowy o prawo gry na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2018-19 zostanie rozegrany na obiekcie Garbarni w Krakowie.

Garbarze to beniaminek II ligi, który wiosną osiągnął optymalną formę. Piłkarze Mirosława Hajdy zaczęli od falstartu w postaci dwóch porażek, jednak później było tylko dobrze lub znakomicie. W 13 ostatnich meczach krakowianie zanotowali dziesięć zwycięstw i trzy remisy. Brązowi w trakcie pewnego pochodu znaleźli sposób na przyszłosezonowych beniaminków (GKS 1962 Jastrzębie i ŁKS Łódź), a także niedawnych spadkowiczów (MKS Kluczbork, Wisłę Puławy i Znicz Pruszków). Garbarnia nie przegrała od 30 marca.

Najlepszym strzelcem Garbarni jest doświadczony Tomasz Ogar, który zdobył 11 bramek. W przeszłości rywalizował z Pogonią jako piłkarz Okocimskiego KS Brzesko. Ważnym ogniwem Brązowych jest również Krzysztof Kalemba. 31-letni kapitan jest specjalistą od wykonywania jedenastek, których nie zwykł marnować. Warto wspomnieć jeszcze o dwóch nazwiskach: Michała Kitlińskiego (jeden oficjalny mecz w pierwszej drużynie Pogoni w sezonie 2014-15) oraz Serhija Krykuna, który był sprawdzany przez siedlecki klub, ale nie zakotwiczył w nim.

Dotychczasowa historia spotkań obu drużyn zamknęła się w ośmiu spotkaniach. Trzy razy zwyciężała Pogoń, czterokrotnie lepsza była Garbarnia. Raz odnotowano remis. Bramki: 19:11 na korzyść krakowian.

Arbitrem pierwszego meczu barażowego będzie Mariusz Złotek, czyli ten sam, który sędziował zremisowane 1:1 spotkanie ostatniej kolejki z Rakowem Częstochowa.

Początek sobotniego meczu 17:00. Spotkanie nie będzie imprezą masową, więc na obiekcie Garbarni zasiądzie maksymalnie 999 osób.