21

W przedostatnim wyjazdowym meczu w sezonie 2017-18 Pogoń Siedlce przegrała 0:2 z Miedzią Legnica.

Trener Dariusz Banasik powrócił na ławkę Pogoni po odcierpieniu jednomeczowej kary. Do dyspozycji szkoleniowca byli Damian Świerblewski, Maciej Wichtowski i Dariusz Zjawiński, ale z obiegu z powodu kartek wypadli Jarosław Ratajczak i Grzegorz Tomasiewicz. Na ich miejsce do jedenastki wskoczyli Wichtowski oraz Przemysław Rodak.

Pierwsze minuty miały wyrównany charakter. Obie drużyny dochodziły do okazji, jednak przede wszystkim po stałych fragmentach gry. Gra była rwana i nerwowa. Z biegiem czasu kontrolę nad spotkaniem przejmowała aspirująca do awansu do ekstraklasy Miedź, zaś Pogoń skupiła się na bronieniu dostępu do własnej bramki i szukaniu szczęścia po kontrach. W 20 minucie legniczanie zdobyli bramkę po dobitce Marquitosa. Z pierwszym strzałem Mateusza Piątkowskiego z kąta poradził sobie Rafał Misztal, ale przy poprawce był bezradny. Hiszpan nie zadowolił się jednym trafieniem, więc w 32 minucie zamienił na bramkę podanie Wojciecha Łobodzińskiego. Hiszpan przy przyjęciu piłki popisał się ekwilibrystycznymi zdolnościami. Pięć minut później kontaktowego trafienia szukał Adrian Paluchowski, jednak Łukasz Sapela nie dał się zaskoczyć. W końcówce pierwszej połowy Przemysław Mystkowski przestrzelił z dogodnej pozycji. Do przerwy było 2:0 dla gospodarzy.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z nowym napastnikiem, którym był Dariusz Zjawiński. W 56 minucie Misztal poradził sobie ze strzałem Omara Santany z linii pola karnego. Kolejny fragment spotkania można określić jako starcie Miedzi z siedleckim golkiperem. Misztal spisywał się jednak bez zarzutu i wygrał pojedynki z Marquitosem i Piątkowskim. W końcówce do głosu Pogoniści nie potrafili odwrócić niekorzystnego rezultatu i przegrali 0:2 w Legnicy.

W Miedzi cały mecz rozegrał były Pogonista – Rafał Augustyniak.

W niedzielę 27 maja Pogoń podejmie Puszczę Niepołomice. Początek meczu o 12:45.