40

Najbliższym rywalem Pogoni Siedlce będzie Miedź Legnica, czyli lider Nice 1 Ligi.

Miedzianka to najrówniej grający zespół na zapleczu ekstraklasy. W talii Dominika Nowaka jest wielu piłkarzy, którzy powinni bez większego problemu poradzić sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wystarczy wymienić Wojciecha Łobodzińskiego, Marquitosa czy Mateusza Piątkowskiego.

Jaskinia lwa to właściwe określeniu stadionu w Legnicy. Miedź przegrała tylko jedno z 15 domowych spotkań. Jej bilans to 8 zwycięstw, 6 remisów i porażka. Pogoniści zdążyli już jednak podbić takie twierdze jak Chojnice, Katowice, czy Mielec, więc dlaczego nie Legnicę?

W kadrze Miedzi jest dwóch piłkarzy związanych z Siedlcami. Adrian Purzycki urodził się w naszym mieście, natomiast Rafał Augustyniak dwukrotnie występował w Pogoni.

W rundzie jesiennej Pogoń po dobrym meczu przegrała 2:3 z Miedzią. Ogólny bilans również jest korzystny dla legniczan. W siedmiu dotychczas rozegranych meczach Pogoń wygrała raz, dwukrotnie był remis, a Miedź triumfowała cztery razy. Bramki 12-4 na korzyść legniczan.

Arbitrem sobotniego spotkania będzie Dominik Sulikowski z Gdańska. W poprzednim sezonie był rozjemcą spotkania Pogoń – Wigry zakończonego porażką siedlczan 1:2.

Spotkanie zostało zaplanowane na 19 maja. Początek meczu o 20:00.

 

Pauza:

Jarosław Ratajczak, Grzegorz Tomasiewicz (po 4 żółte kartki)

 

Zagrożeni pauzą:

Rafał Misztal, Przemysław Płacheta, Jakub Szrek (po 3 żółte kartki)