40

Domowe przełamanie Pogoni nie przeszło bez echa w ogólnopolskich mediach.

PilkaNozna.pl

Na zapleczu: Kolejka przełamań

Rekordem była jednak bessa siedleckiej Pogoni. Biało-niebiescy swego czasu imponowali grą na własnym stadionie, ale w 2017 roku o twierdzy nikt już nie mówił. Aż trudno uwierzyć, że Pogoń wygrała tylko trzy spotkania w całym roku kalendarzowym. Domowa niemoc siedlczan w bieżącym sezonie trwała rekordowe 246 dni! W przełamaniu czarnej serii pomógł Adrian Paluchowski, który ustrzelił hat tricka w starciu z Chojniczanką. 

 

Przegląd Sportowy

Snajper na trudne chwile. Paluchowski ratuje Pogoń

– Założyłem sobie, że trafię 10 razy. W poprzednim sezonie miałem 11 goli, ale zdobywałem też bramki z karnych, więc teraz jest lepiej – mówi napastnik. 31-latek mógł trafić do Siedlec już wcześniej. Udało się dopiero za trzecim podejściem. – Za pierwszym razem, gdy odchodziłem z Niecieczy, to był ostatni dzień okna transferowego. Pojawiła się też oferta z Sosnowca i to z niej skorzystałem. W kolejnym sezonie trener Banasik chciał mnie ściągnąć do Pogoni, ale działacze zapamiętali, że rok wcześniej do nich nie przyszedłem. Siedziało im to w pamięci. Udało się dopiero przed obecnym sezonem, po dobrym okresie w Zniczu doszliśmy do porozumienia – mówi Paluchowski. 

 

Dziennik Bałtycki

Niewykorzystana okazja gości

Już w 61 minucie kibice oglądali bramkę numer pięć w tym pojedynku. Zdobywcą… Paluchowski. Przy tym trafieniu asystę zaliczył Dominik Kun. Goście co prawda podejmowali w kolejnych minutach walkę o remis, ale nic nie zdołali już zdziałać. Tym samym nie wykorzystali wielkiej szansy, a do Pogoni, bijącej się o trzymanie na zapleczu ekstraklasy, wyciągnęli pomocną dłoń.

 

Paluchowski doceniony

Adrian Paluchowski znalazł się we wszystkich jedenastkach kolejki.

32582008_1664516086967778_3008676705981169664_n

Jedenastka kolejki wg sportowefakty.wp.pl: Małecki (Olimpia) – Mondek (Raków), Kulejewski (Ruch), Cichocki (Zagłębie), Formella (Raków), Urbańczyk (Ruch), B. Nowak (Stal), Habusta (Odra), Lewicki (Zagłębie), Klimala (Wigry), Paluchowski (Pogoń)

Jedenastka kolejki wg gol 24.pl: Perdijić (Zagłębie) – Kulejewski (Ruch), Cverna (Odra), Hołownia (Ruch), Gąska (Wigry), Habusta (Odra), T. Nowak (Zagłębie), B. Nowak (Stal), Formella (Raków), Klimala (Wigry), Paluchowski (Pogoń)