50

Adrian Paluchowski zdobył hat tricka w meczu z Chojniczanką. 30-letni napastnik zapisał się w historii Pogoni jako pierwszy zdobywca trzech bramek w jednym spotkaniu na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Paluchowski czekał na hat tricka od 9 sierpnia 2013 roku. Znicz wygrał wówczas II-ligowy mecz z Pelikanem Łowicz w stosunku 3:1. Później snajper ustrzelił siedem dubletów, ale do hat tricka za każdym razem czegoś brakowało.

Pierwszy dublet w barwach Pogoni Paluchowski ustrzelił w pierwszym meczu z Chojniczanką. Drużyna z województwa pomorskiego wyrosła na ulubionego przeciwnika byłego napastnika Znicza Pruszków. W dwóch meczach Paluch zdobył aż pięć bramek.

Paluchowski ma na koncie już 11 bramek, co jest najlepszym wynikiem spośród piłkarzy aktualnie grających w Pogoni, ale także reprezentujących biało-niebieskie barwy w przeszłych sezonach na drugim poziomie rozgrywkowym. Tylko trzech piłkarzy w Nice 1 Lidze zdobyło więcej goli.

Poprzednim piłkarzem Pogoni, który zdobył hat tricka był Paschal Ekwueme. Nigeryjczyk zdobył trzy gole w odstępie 21 minut w meczu II ligi wschodniej przeciwko Radomiakowi Radom. Zdarzyło się to 9 marca 2013 roku…