DSC_0845

W przedostatnim domowym meczu w sezonie 2017-18 siedlczanie podejmą Chojniczankę Chojnice.

Chojniczanka przez długi czas wywoływała pozytywne skojarzenia u siedleckich kibiców. To właśnie od meczu z tym rywalem zaczęła się aktualnie trwająca przygoda z I ligą. Biało-niebiescy wygrali wówczas 4:1. Na ostatniej prostej sezonu 2015-16 siedlczanie musieli wygrać, żeby utrzymać się na zapleczu ekstraklasy. Ta sztuka udała się po trafieniu Rafała Zembrowskiego.

W rundzie jesiennej Pogoniści wygrali 2:0 w Chojnicach po dublecie Adriana Paluchowskiego. Było to trzecie zwycięstwo Pogoni w siódmej próbie. Czterokrotnie górą była Chojniczanka, nigdy nie odnotowano remisu. W bramkach lepszy jest klub z województwa pomorskiego – 11-9.

W kadrze Pogoni znajduje się trzech piłkarzy z chojnicką przeszłością. Kolonię tworzą Daniel Chyła, Rafał Misztal oraz Andrzej Rybski. Szczególnie ostatniemu z wymienionych nie zabraknie mobilizacji, ponieważ po raz pierwszy od zimowego transferu będzie mu dane zmierzyć się z byłymi kolegami z szatni.

Pogoń przystąpi do meczu osłabiona kadrowo i szkoleniowo. Trener Dariusz Banasik został wyrzucony w czasie meczu z Górnikiem Łęczna na trybuny, zaś limit kartek osiągnęli Damian Świerblewski, Maciej Wichtowski oraz Dariusz Zjawiński.

Arbitrem niedzielnego spotkania będzie Wojciech Myć. Sędzia z Lublina prowadził przegrany 1:4 wyjazdowy mecz z Drutexem-Bytovią.

 

Pauza:

Maciej Wichtowski, Dariusz Zjawiński (po 8 żółtych kartek)

Damian Świerblewski (4 żółte kartki)

 

Zagrożeni pauzą:

Rafał Misztal, Przemysław Płacheta, Jarosław Ratajczak, Jakub Szrek, Grzegorz Tomasiewicz (po 3 żółte kartki)