DSC_0183

W najbliższą sobotę 28 kwietnia o 17:00 w Siedlcach siedlecka Pogoń podejmie GKS Tychy.

Po 27 kolejkach zespół z Tych plasuje się na 10 miejscu w tabeli z dorobkiem 37 punktów. Biało-niebiescy mają o 5 punktów mniej i znajdują się tuż nad miejscem barażowym. Siedlecka Pogoń do meczu przystąpi w wyśmienitych nastrojach. Po zwycięstwie 6:0 z Ruchem w Chorzowie podopieczni Dariusza Banasika zamierzają w końcu przełamać domową niemoc i zgarnąć w Siedlcach upragnione trzy punkty. Tyszanie z kolei w środę rozgrywali zaległe spotkanie w Bytowie z Drutexem-Bytovią, które przegrali 0:1. Do meczu przystąpią osłabieni brakiem Keona Daniela, który odbędzie pauzę za 4 żółtą kartkę.

W czasie pierwszej kadencji Banasika w Siedlcach Pogoń dwukrotnie wygrała po 1:0 z GKS Tychy. Ogólna historia spotkań również napawa optymizmem (3 zwycięstwa Pogoni, remis, porażka, bramki: 7-7). W rundzie jesiennej Pogoń wygrała 3:2 na Stadionie Miejskim w Tychach. Bramki zdobywali wówczas Grzegorz Tomasiewicz, Dariusz Zjawiński oraz Mateusz Żytko. Dublet dla GKS ustrzelił Kamil Zapolnik.

Do kadry meczowej Pogoni prawdopodobnie powróci pauzujący za kartki w spotkaniu z Ruchem – Piotr Mroziński. Do grona zagrożonych pauzą po ostatnim meczu w Chorzowie dołączył Przemysław Płacheta.

Spotkanie Pogoni z Tychami będzie sędziować Sylwester Rasmus z Torunia. W tym sezonie arbiter nie sędziował meczu z udziałem MKP, ale za to rozstrzygnął spotkanie GKS Tychy z Puszczą Niepołomice (1:1). Ostatni mecz Rasmusa z udziałem siedleckiej drużyny odbył się 13 listopada 2013 roku. Wtedy Pogoń w Siedlcach pokonała Pelikana Łowicz 2:0 w ramach II ligi wschodniej.

 

Zagrożeni pauzą:

Dariusz Zjawiński (7 żółtych kartek)

Rafał Misztal, Przemysław Płacheta, Dawid Polkowski, Jarosław Ratajczak, Jakub Szrek, Damian Świerblewski, Grzegorz Tomasiewicz (po 3 żółte kartki)