DSC_0123

W ćwierćfinale Pucharu Polski Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dojdzie do starcia rezerw: Pogoni Siedlce i Legii Warszawa.

Pogoniści awansowali do najlepszej ósemki dzięki ograniu III-ligowej Polonii Warszawa. Dwie bramki zdobył Daniel Chyła, zaś jedno trafienie dołożył Dominik Kun. Obaj piłkarze w miniony piątek pomogli biało-niebieskim w odniesieniu efektownego zwycięstwo w Chorzowie, więc w starciu z rezerwami Legii ktoś będzie ich musiał zastąpić pod bramką rywali.

Legia II w 1/8 finału uporała się z Ursusem Warszawa. Bramkę na wagę awansu do kolejnej rundy zdobył Mikołaj Kwietniewski z rzutu karnego. Na niwie ligowej podopieczni Krzysztofa Dębka radzą sobie przyzwoicie. Co prawda rezerwy Wojskowych wypadły z gry o awans, ale mają bezpieczną przewagę nad strefą drużyn zagrożonych spadkiem. Przed sezonem 2017-18 do Legii II ściągnięto kilku doświadczonych zawodników, którzy mieli pomóc w wywalczeniu awansu na szczebel centralny. Ten zabieg nie przyniósł zamierzonych efektów, więc zimą wyraźnie odmłodzono kadrę rezerw.

W sezonie 14-15 Pogoń II trzykrotnie mierzyła się z Legią II. W 1/8 finału PP MZPN górą była stołeczna drużyna, która wygrała po dogrywce 2:1. Honorową bramkę dla siedlczan zdobył Piotr Krawczyk z rzutu karnego. W lidze obie strony wykazały się gościnnością. Pogoń II wygrała 2:0 w Sulejówku, natomiast Legia II zwyciężyła 3:0 w rewanżu.

Arbitrem ćwierćfinału będzie Łukasz Suwała (Radom).

Początek środowego meczu o 16:30. Areną zmagań będzie stadion ROSRRiT.