DSC_0050

Pogoń II Siedlce pokonała na własnym boisku Mazur Gostynin 4:1 i tym samym ponownie zameldowała się na 1 miejscu w tabeli.

W wyjściowym składzie MKP Pogoń II znalazł się m.in. Piotr Mroziński, który pauzował w jedynce za kartki.

Mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy. W pierwszej połowie groźne sytuacje stworzyli Mateusz Omieciuch i dobijający jego strzał Dominik Barciak. Podobną okazję mieli Paweł Łydkowski i Paweł Garyga, lecz za każdym razem na drodze stawał bramkarz Mazura Hubert Borowy. W 32 minucie Omieciuch zagrał wzdłuż bramki, ale do piłki nie doszedł Paweł Marchel. Chwilę potem siedlczanie wyszli na prowadzenie. Garyga zagrał do Omieciucha, a ten sfinalizował akcję golem.

Druga połowa rozpoczęła się od uderzenia Garygi w poprzeczkę. W 53 minucie nad bramką uderzał Rafał Wilamowski. Pięć minut potem padł kolejny gol dla Pogoni. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Garyga i piłka wpadła do siatki. Za chwilę było już 3:0, gdy Garyga wystawił piłkę Barciakowi na czystą pozycję i ten dopełnił formalności. W 69 minucie niecelnie lobował golkipera Marchel, a szansę na gola dla Mazura miał Mateusz Ostrowski. Jego strzał obronił Dawid Gargasz. Na kwadrans przed końcem czwarte trafienie dla biało-niebieskich padło łupem Barciaka, który dobił strzał Garygi z wolnego. Ostatnie słowo należało do gości, którzy zdobyli honorowego gola autorstwa Jakuba Kustry.

Kolejne spotkanie Pogoń II zagra w najbliższą środę 25 kwietnia o 16:30 w Siedlcach. W ramach 1/4 finału mazowieckiego Pucharu Polski siedlczanie zagrają z Legią II Warszawa.

IV liga

21 kolejka

Pogoń II Siedlce – Mazur Gostynin 4:1 (1:0)

Bramki: Mateusz Omieciuch 36, Paweł Garyga 58, Dominik Barciak 64, 75 – Jakub Kustra 83

Pogoń II: 77. Dawid Gargasz – 5. Sebastian Krawczyk, 17. Przemysław Rodak, 3. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski – 99. Dominik Barciak, 23. Piotr Mroziński, 21. Łukasz Jegliński, 8. Mateusz Omieciuch (65, 18. Sebastian Szcześniak), 93. Paweł Garyga – 24. Paweł Marchel (73, 16. Bartosz Karczmarek)

Mazur: 1. Hubert Borowy – 5. Arkadiusz Majchrzak, 11. Piotr Dutkiewicz, 3. Damian Skumórski, 14. Łukasz Kiełbasa – 15. Michał Matecki, 6. Mateusz Ostrowski (83, 4. Bartosz Dutkiewicz), 9. Damian Surmak, 8. Rafał Wilamowski (66, 17. Bartosz Komorowski), 18. Konrad Popławski (46, 13. Bartłomiej Dębicki) – 2. Eryk Przybylski (46, 10. Jakub Kustra)

Żółte kartki: Sebastian Krawczyk 63 – Piotr Dutkiewicz 74

Sędzia: Patryk Grzeszczak (Warszawa)