31068882_2059806014060258_5776720172622544896_n

W 98 rocznicę powstania chorzowskiego klubu siedlecka Pogoń rozgromiła na wyjeździe Ruch 6:0! To najwyższe wyjazdowe zwycięstwo siedlczan od 13 listopada 2004 roku, kiedy to w ramach IV ligi wygrali z Koroną Góra Kalwaria 7:0.

W wyjściowym składzie siedlczan doszło do kilku zmian w składzie. Do jedenastki powrócili pauzujący za kartki Daniel Chyła i Meik Karwot. W ataku, od pierwszej minuty zobaczyliśmy Adriana Paluchowskiego.

Mecz należał do Pogonistów. Siedlczanie przeważali i szukali szansy na zdobycie prowadzenia. Pogoń na tle Ruchu grała szybką piłkę, stworzyła wiele sytuacji, a co najmniej dwie w pierwszej połowie powinny zakończyć się trafieniem. W 12 minucie Chyła podał do Paluchowskiego, ten w sytuacji sam na sam z Liborem Hrdličką nie trafił w światło bramki. Kolejną szansę na gola ponownie miał Paluchowski, który po wrzutce Grzegorza Tomasiewicza naciskany przez Santiago Villafañe główkował nad poprzeczką. Ponadto siedlczanie wiele razy próbowali szukać okazji na trafienie po dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska, lecz zabrakło dokładności.

W drugiej części gry rozpętała się prawdziwa strzelanina. Rozpoczął ją w 51 minucie Przemysław Płacheta, który zabawił się z obroną i nie dał szans na skuteczną interwencję Hrdliczce. W 59 minucie nastąpił kluczowy moment dla spotkania. Bartłomiej Kulejewski sfaulował w polu karnym Dominika Kuna za co ujrzał czerwoną kartkę i osłabił swój zespół. Z karnego na 2:0 podwyższył Tomasiewicz. Osłabiona defensywa Ruchu nie radziła sobie z ofensorami Pogoni. W 66 minucie po dwójkowej akcji Kuna z Paluchowskim ten drugi zdobył trzecią bramkę. Trzy minuty potem na raty do siatki strzelił ponownie Płacheta. Kwadrans przed końcem piątą bramkę siedlczanom dał po ładnym strzale z narożnika pola karnego Jarosław Ratajczak. Koncert strzelecki zakończył Kun główkując po centrze Ziggy’ego Gordona.

W Pogoni zagrał były piłkarz Ruchu – Grzegorz Tomasiewicz.

Kolejny mecz Pogoń rozegra na własnym stadionie, w sobotę 28 kwietnia o 17:00 z GKS Tychy. Liczymy na powtórkę z Chorzowa!

Nice 1 Liga

27 kolejka

Ruch Chorzów – Pogoń Siedlce 0:6 (0:0)

Bramki: Przemysław Płacheta 51, 69, Grzegorz Tomasiewicz 60 (k), Adrian Paluchowski 66, Jarosław Ratajczak 76, Dominik Kun 86

Ruch: 33. Libor Hrdlička – 24. Santiago Villafañe, 22. Bartłomiej Kulejewski, 19. Marcin Kowalczyk, 3. Mateusz Hołownia – 87. Jakub Kowalski, 17. Maciej Urbańczyk, 71. Mateusz Bogusz (46, 66. Miłosz Trojak), 44. Paweł Wojciechowski (62, 34. Artur Balicki), 16. Miłosz Przybecki (46, 11. Kamil Słoma) – 14. Mateusz Majewski

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak – 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 29. Dominik Kun, 8. Daniel Chyła (75, 35. Dawid Polkowski), 55. Meik Karwot, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 41. Przemysław Płacheta (71, 27. Jakub Szrek) – 87. Adrian Paluchowski (66, 18. Andrzej Rybski)

Żółte kartki: Santiago Villafañe 38, Mateusz Majewski 42, Miłosz Trojak 46, Jakub Kowalski 89 – Daniel Chyła 24, Przemysław Płacheta 51

Czerwona kartka: Bartłomiej Klujewski 59 (Ruch, za faul taktyczny)

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)