DSC_0005

Pierwszym rywalem Pogoni II Siedlce w Pucharze Polski na szczeblu MZPN będzie Polonia Warszawa.

III-ligowa Polonia przeżywa chude lata, ale to wciąż zespół, z którym należy się liczyć. W kadrze Czarnych Koszul nie brakuje piłkarzy o doświadczeniu z wyższych lig, nie wyłączając ekstraklasy.

W poprzednim sezonie Polonia w kiepskim stylu pożegnała się z II ligą. Czarne Koszule miały walczyć o awans, jednak aspiracje nie przełożyły się na czyny. Spadek doprowadził do zakrojonych na szeroką skalę zmian w klubie. Nowym trenerem został Krzysztof Chrobak, który w przeszłości m.in.: w Amice Wronki, Górniku Łęczna i Lechu Poznań.

Podopieczni Chrobaka w rundzie jesiennej szukali optymalnej formy, choć zmiana filozofii gry była widoczna gołym okiem. Zima została przepracowana spokojnie i wygląda na to, że uczciwie. W pierwszych czterech wiosennych meczach Czarne Koszule odniosły komplet zwycięstw i zbliżyły się do liderującego Widzewa na osiem punktów (Polonia ma jeszcze zaległy mecz w Morągu). Najlepszym strzelcem drużyny Chrobaka jest znany w Siedlcach Mariusz Marczak, ale skutecznie goni go odzyskany zimą z ŁKS Krystian Pieczara (sześć bramek w czterech meczach).

Marczak to niejedyny ekspogonista w kadrze Czarnych Koszul. Marcin Kluska to wychowanek siedleckiego klubu. Pogoń swego czasu reprezentowali również Sebastian Olczak, Mateusz Tobjasz i Rafał Zembrowski.

Pogoń II miała okazję rywalizować z Polonią w III lidze łódzko-mazowieckiej w sezonie 2014-15. Siedlczanie przegrali przy Konwiktorskiej 1:3. Strzelanie dla rezerw zaczął Wojciech Wocial, ale wszystko skomplikowało się po czerwonej kartce Michała Panufnika. Dwa gole dla Polonii padły po strzałach z wapna. W rewanżu odnotowano bezbramkowy remis. Tamto spotkanie może pamiętać Sebastian Krawczyk, który rozegrały cały mecz. W Polonii w 63 minucie na placu gry zameldował się Przemysław Płacheta. W obu spotkaniach wystąpili Pieczara oraz Grzegorz Wojdyga.

Początek środowego meczu o 16:00. Zwycięzca meczu Pogoń II – Polonia zmierzy się z lepszym z pary Legia II – Ursus.