18

W środę 11 kwietnia o 18:30 siedlecka Pogoń zagra w Głogowie z miejscowym Chrobrym.

Po zwycięstwie nad Stomilem biało-niebiescy wyruszyli do Głogowa z myślą o kolejnym komplecie punktów. Środowy rywal Pogoni zajmuje 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów.

Jak do tej pory siedlczanie z Chrobrym mierzyli się siedem razy. Pogoniści odnieśli dwa zwycięstwa, dwa razy padł remis, zaś trzy razy lepsi byli zawodnicy z Głogowa. Bilans bramek: 5-7. W historii spotkań w Głogowie MKP Pogoń jeszcze nie wygrał.

Jesienią w Siedlcach spotkanie Pogoń – Chrobry zakończyło się remisem 1:1. Bramki strzelali: Mateusz Żytko i Mateusz Machaj. Właśnie Machaj po 25 kolejkach prowadzi w klasyfikacji strzelców Nice 1 Ligi z 13 bramkami, przez co w głównej mierze wzbudza zainteresowanie swoją osobą zespołów z ekstraklasy.

Arbitrem środowego spotkania będzie Dawid Bukowczan. Sędzia z Żywca prowadził w bieżącym sezonie dwa wyjazdowe mecze z udziałem Pogoni. Wygrany 3:2 w Mielcu oraz zremisowany 1:1 w Łęcznej.

Wiadomo, że w środowym meczu nie zagra pomocnik – Daniel Chyła, którego czeka dwumeczowa rekonwalescencja za 12 żółtą kartkę obejrzaną w Ostródzie.

W drużynie z Głogowa występuje były Pogonista – Marcel Gąsior.

 

Pauzuje:

Daniel Chyła (12 żółtych kartek)

 

Zagrożeni pauzą:

Dariusz Zjawiński (7 żółtych kartek)

Meik Karwot, Rafał Misztal, Piotr Mroziński, Dawid Polkowski, Jakub Szrek, Damian Świerblewski, Grzegorz Tomasiewicz (po 3 żółte kartki)