44

W Wielką Sobotę Pogoń Siedlce podejmie Drutex-Bytovię Bytów. Biało-niebiescy postarają się o pierwsze zwycięstwo w 2018 roku.

Pogoniści zaczęli wiosnę od trzech porażek, jednak wciąż są w grze o utrzymanie. – Czeka nas trudny mecz, dlatego liczymy na wsparcie kibiców. Po porażkach potrzebujemy jak ich pomocy. Rozumiem, że kibice mogą czuć się rozżaleni, ale mamy jeszcze wiele punktów do zdobycia. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do najbliższego meczu. Chcemy przełamać domową niemoc. Zaledwie jedno zwycięstwo u siebie jasno pokazuje, że coś jest nie tak. To najlepszy moment na przełamanie – zapowiedział trener Dariusz Banasik.

W rundzie jesiennej Drutex-Bytovia wygrał z Pogonią 4:1. To nie był udany mecz siedlczan, którzy już po kwadransie przegrywali 0:2. Honorową bramkę dla siedlczan zdobył Grzegorz Tomasiewicz z rzutu karnego. Ogólny bilans spotkań jest wyrównany: po 2 zwycięstwa Pogoni i Drutexu-Bytovii oraz 3 remisy. Bramki: 8:5 na korzyść bytowian.

Arbitrem sobotniego spotkania będzie Piotr Idzik. Rozjemca z Poznania prowadził w tym sezonie zremisowany 1:1 mecz z Olimpią Grudziądz. – Mam nadzieję, że w meczu z Drutexem-Bytovią sędziowie nie będą na pierwszym planie. Liczymy na to, że tym razem zabraknie kontrowersji. Nie jesteśmy drużyną, która przesadza z agresją na boisku. Po meczu chcemy rozmawiać na temat gry, a nie zastanawiać się, czy była bramka, czy też nie – stwierdził Banasik.

Szansę na grę między słupkami w Drutexie-Bytovii ma Andrzej Witan, który występował w niedalekiej przeszłości w Pogoni. Wśród trenerów bytowian zasiądzie Rafał Wójcik – były trener biało-niebieskich. Rundę wiosenną sezonu 2015-16 w Bytowie spędził Arkadiusz Czarnecki.

Początek wielkosobotniego meczu o 15:00. Zachęcamy kibiców do przyjścia i wsparcia Pogoni w arcyważnym spotkaniu!

 

Pauza:

Adrian Paluchowski (czerwona kartka)

 

Zagrożeni pauzą:

Dariusz Zjawiński (7 żółtych kartek)

Rafał Misztal, Jakub Szrek, Grzegorz Tomasiewicz (po 3 żółte kartki)