28872727_1999232850117575_6450637598342774784_n

Pogoń II Siedlce na tydzień przed wznowieniem IV-ligowych rozgrywek pokonała Podlasie Sokołów Podlaski aż 11:0!

Do meczu siedlczanie przystąpili wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny, którzy nie pojechali na ligowe starcie w Suwałkach.

Pierwsze minuty meczu biało-niebiescy kontrolowali, ale nie umieli znaleźć drogi do bramki zespołu z siedleckiej okręgówki. Dopiero bramka w 19 minucie autorstwa Pawła Marchela rozpętała strzelaninę. W pierwszej połowie jeszcze sześć razy golkiper gości Konrad Kotowski musiał sięgać po piłkę do siatki. Najładniejsza z bramek padła po dobiciu strzału jednego z Pogonistów przez Mateusza Omieciucha. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Mimo przewagi Pogoni sokołowianie dobrze się bronili i dopiero bramka stracona dwadzieścia minut po wznowieniu gry dała kolejne trafienia dla biało-niebieskich. Ostatecznie siedlczanie jedenaście razy zdołali umieścić piłkę w siatce, choć szans mieli o wiele więcej. Jako ciekawostkę warto dodać, że ostatnie minuty w ataku rozegrał nominalny bramkarz Pogoni – Dawid Gargasz, który swój występ na szpicy okrasił golem ustalającym wynik meczu.

W zespole Podlasia zagrali byli Pogoniści: Piotr Antoszczuk, Piotr Goś i Przemysław Jaczewski. Z kolei w barwach MKP Pogoń wystąpił były zawodnik drużyny z Sokołowa Podlaskiego – Mateusz Omieciuch.

Przed podopiecznymi Marcina Tomaszewskiego inauguracja rundy wiosennej w Płocku z Wisłą II. Mecz zaplanowano na sobotę 17 marca o 11:00.

Sparing

Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 11:0 (7:0)

Bramki: Paweł Marchel 19, 41, 65, Jakub Jóźwiak 23, 37, Mateusz Omieciuch 30, 34, 66, Paweł Garyga 36, Sebastian Krawczyk 73, Dawid Gargasz 77

Pogoń II: 13. Dawid Gargasz (61 Jakub Bieliński) – 5. Sebastian Krawczyk, 23. Przemysław Rodak, 25. Piotr Ceranka, 93. Michał Markiewicz (46, 9. Krystian Zbieć) – 10. Jakub Jóźwiak, 26. Łukasz Jegliński, 8. Dominik Barciak, 16. Paweł Marchel (74, 16. Dawid Gargasz), 14. Paweł Garyga – 34. Mateusz Omieciuch

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)