DSC_1003

Pierwszy wiosenny wyjazdowy mecz Pogoni zostanie rozegrany na polskim biegunie zimna, czyli w Suwałkach.

Wigry to stary znajomy Pogoni. Siedlczanie wraz z suwalczanami świętowali awans z II ligi wschodniej na zaplecze ekstraklasy. Obie drużyny mierzyły się już 15-krotnie na niwie ligowej. Z obecnego składu Nice 1 Ligi tylko z Górnikiem historia wzajemnych konfrontacji jest dłuższa.

Bilans dotychczasowy spotkań jest ciut lepszy dla Wigier. Drużyna z województwa podlaskiego wygrała sześć razy, przy czterech remisach i pięciu porażkach. Bramki 16-15 dla suwalczan. W rundzie jesiennej Pogoń zremisowała 0:0 z Wigrami.

Wigry nie przegrały ligowego meczu od 1 października. W tym czasie o sile drużyny Artura Skowronka przekonały się takie drużyny jak: Stal Mielec, Podbeskidzie Bielsko-Biała czy GKS Tychy. W rolę kilera na przełomie rund wcielił się Patryk Klimala. 19-letni napastnik wypożyczony z Jagiellonii Białystok zdobył sześć bramek w ostatnich sześciu spotkaniach. 

W składzie Wigier być może pojawi się Mariusz Rybicki, który w przeszłości występował w Pogoni. Po siedleckiej stronie barykady wizyta w Suwałkach będzie okazją do wspomnień dla trenera bramkarzy Andrzeja Olszewskiego. Latem z Wigier do Pogoni przeszedł Maciej Wichtowski, ale w sobotę nie zagra z powodu urazu.

Arbitrem sobotniego spotkania będzie Konrad Kiełczewski z Białegostoku. W poprzednim sezonie tenże sędzia prowadził wyjazdowe mecze Pogoni w Legnicy (0:3) i Olsztynie (1:1).

Mecz Wigry – Pogoń zostanie rozegrany w sobotę 10 marca o 16:00.

 

Zagrożeni pauzą:

Dariusz Zjawiński (7 żółtych kartek)

Rafał Misztal, Jakub Szrek, Grzegorz Tomasiewicz (po 3 żółte kartki)