DSC_1088

Po 98 dniach Pogoniści powrócą do rywalizacji w Nice 1 Lidze. Pierwszym „wiosennym” rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec.

W rundzie jesiennej siedlczanie przegrali 0:1 na Stadionie Ludowym. Katem Pogonistów okazał się Szymon Lewicki, który zanotował trafienie na wagę zwycięstwa. Na ławce trenerskiej Zagłębia siedział wówczas Dariusz Banasik

Od wspomnianej porażki upłynęło wiele wody w Wiśle. Banasika zastąpił Dariusz Dudek, a i w Pogoni nie obyło się bez zmian personalnych. Biało-niebiescy zdobyli w rundzie jesiennej 24 punkty, co było wynikiem poniżej oczekiwań.  Zimą do Siedlec powrócił Banasik, który zaangażował do pomocy Artura Węskę. To nie jedyna nowość w kadrze Pogoni. Zakontraktowani zostali: Dawid Gargasz, Ziggy Gordon, Meik Karwot, Przemysław Płacheta oraz Andrzej Rybski. Do kadry pierwszego zespołu został również włączony Przemysław Rodak, który ostatnio występował w rezerwach.

Zagłębiacy również nie przespali zimowego okna transferowego. O usługi Bartłomieja Babiarza biło się pół ligi, młodzieżowiec Tymoteusz Puchacz to jeden z najbardziej utalentowanych lewych obrońców w Polsce, natomiast wreszcie zdrowy Martin Pribula już wiele razy pokazał, że robi różnicę na zapleczu ekstraklasy.

Uwaga kibiców będzie zwrócona na nowych zawodników, ale i starych znajomych. W Pogoni duet ekszagłębiaków stanowią Michał Bajdur i Adrian Paluchowski, natomiast po drugiej stronie barykady szansę na występ maja Arkadiusz Jędrych, Rafał Makowski i Konrad Wrzesiński.

Sobotnie spotkanie będzie szóstym starciem w historii obu drużyn. Pogoń wygrała tylko raz. Bramki? 8:4 na korzyść Zagłębia. Jedyna wygrana biało-niebieskich przypadła na 26 marca 2016 roku. Pogoniści wygrali wówczas 3:2 po trafieniach Mariusza Rybickiego, Kamila Jonkisza oraz Żytki z karnego.

W sobotę 3 marca historia ma szansę się powtórzyć. Początek meczu o 17:00.

W przededniu wiosennej inauguracji odbyła się tradycyjna msza święta w intencji siedleckiej Pogoni. Pogonijna rodzina wzięła udział w mszy celebrowanej przez kapelana klubu, księdza Janusza Wolskiego, w parafii pod wezwaniem Ducha Świętego w Siedlcach.

 

Pauza:

Mateusz Żytko (4 żółte kartki)

 

Zagrożeni pauzą:

Rafał Misztal, Jakub Szrek, Grzegorz Tomasiewicz (po 3 żółte kartki)