MAwryhl

W sobotę Pogoniści rozegrają trzy sparingi: z Górnikiem Łęczna, ŁKS 1926 Łomża oraz Tajfunem Jartypory.

Jako pierwsi na boisko wybiegną piłkarze Pogoni II i ŁKS. Łomżanie grają na co dzień w grupie północno-wschodniej III ligi. Na półmetku rozgrywek biało-czerwoni plasują się na 15 pozycji z dorobkiem 18 punktów. Jesienią w ŁKS 1926 występowali ekspogoniści Marek Kaliszewski i Rafał Maćkowski, jednak miejsce w kadrze utrzymał tylko ten drugi.

Górnik to „najbliższy” rywal Pogoni na zapleczu ekstraklasy. W rundzie jesiennej siedlczanie zremisowali 1:1 w Łęcznej. Spadkowicz z ekstraklasy plasuje się na przedostatniej pozycji, a na jego koncie widnieje 18 punktów. Górnicy zrobią wiosną wszystko, aby uniknąć drugiej degradacji z rzędu. W tym celu zimą ściągnięto: Marcina Flisa, Adriana Łuszkiewicza, Damiana Podleśnego oraz Jurija Wereszczaka.

Drugim rywalem rezerw będzie Tajfun Jartypory. Ósmy zespół siedleckiej okręgówki w rundzie jesiennej ugrał 23 punkty. W dotychczasowych zimowych sparingach Tajfun przegrał 1:3 z rezerwami Mazovii Mińsk Mazowiecki oraz zremisował 2:2 z LKS Ostrówek. Co ciekawe, to właśnie w Jartyporach debiut na ławce Pogoni II zaliczył obecny trener, Marcin Tomaszewski.

Mecz z ŁKS 1926 Łomża rozpocznie się w samo południe. Na 16:00 zaplanowano początek spotkań z Górnikiem (w Łęcznej) oraz Tajfunem (na bocznym boisku przy ul. Jana Pawła II).