NrPLTuR

Dekada postępu miała wielu bohaterów. Wspólnie z kibicami dokonamy wyboru najważniejszych postaci mijającego 10-lecia, z których stworzymy jedenastkę marzeń.

Wyboru na poszczególnych pozycjach dokonają kibice Pogoni w dedykowanej ankiecie. Głosowanie trwa od 14 do 19 lutego. Wybór wyróżniających się piłkarzy w latach 2008-18 ograniczaliśmy do tych, którzy występowali w biało-niebieskich barwach przez co najmniej sezon. Tym razem z nominowanej szóstki wybieramy maksymalnie dwóch piłkarzy.

Czas na wybór duetu napastników:

Adam Czerkas (2011-14) – pochodzący z Sokołowa Podlaskiego napastnik trafił do Pogoni po awansie do II ligi wschodniej. Gdy był zdrowy stanowił nieoceniony dodatek do siedleckiej defensywy. W 54 meczach ligowych zdobył 16 bramek. W przeszłości rywalizował z Pogonią w barwach nowych klubów – Legionovii Legionowo, Rozwoju Katowice i Rakowa Częstochowa.

Adam Duda (2015-16) – wychowanek Lechii Gdańsk przyszedł do Pogoni po poważnym zakręcie w swojej karierze. Popularny Duduś przez pół roku nie grał w piłkę, ale biało-niebiescy podjęli ryzyko związane z angażem napastnika. W trudnej rundzie jesiennej sezonu 15-16 należał do czołowych snajperów zaplecze ekstraklasy. W rundzie rewanżowej jego celownik niestety się zaciął i do końca sezon nie dał się odblokować. W 30 meczach ligowych zdobył siedem goli dla Pogoni.

Dariusz Dziewulski (2009-12) – wychowanek łukowskich Orląt. W sezonie 2009-10 strzelał jak na zawołanie i z 20 bramkami świętował tytuł króla strzelców III ligi łódzko-mazowieckiej. W kolejnych rozgrywkach strzelał rzadziej, ale zaliczył kilka bezcennych trafień w drodze do II ligi. W barwach Pogoni rozegrał 77 mecze ligowe, w których zdobył 28 bramek. Obecnie para się trenerką w Sokole Adamów.

Jacek Kosmalski (2010-12) – symbol Pogoni na przełomie dwóch pierwszych dekad XXI wieku. Przychodził do Siedlec z ciężkim bagażem doświadczeń z wyższych lig, ale nie miał zamiaru odcinać kuponów od kariery. Każdy znał zwód Kosmala, polegający na markowaniu strzału, ale nikt nie poznał sposobu na jego powstrzymanie. W sezonie 10-11 na ostatniej prostej przegrał wyścig o koronę króla strzelców III ligi łódzko-mazowieckiej z Rafałem Jankowskim (MKS Kutno). W 44 meczach rozegranych w biało-niebieskich barwach zdobył 31 bramek.

Mariusz Kruk (2001-03, 03-04, 05-11) – wychowanek Pogoni. Nigdy nie strzelał przesadnie dużo bramek, ale zawsze zostawiał zdrowie na boisku. Dołożył cegiełkę do awansu biało-niebieskich na szczebel centralny. W barwach MKP rozegrał 151 meczów, w których zdobył 36 bramek.

Dariusz Zjawiński (2017-??) – w przeszłości był związany z kilkoma mazowieckimi klubami. Najbardziej znanym z nich była Legia Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo Polski w sezonie 2005-06. W ekstraklasie występował również w Odrze Wodzisław Śląski, Cracovii i Arce Gdynia. W Pogoni jak na razie zdobył siedem bramek w 32 spotkaniach.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAGŁOSOWANIA NA DWÓCH ZAWODNIKÓW.

[poll id=”60″]