27848353_1958113374229523_2077469578_n

Rezerwy siedleckiej Pogoni wygrały w sparingu z Podlasiem Sokołów Podlaski 3:2.

W meczu podopieczni Marcina Tomaszewskiego zostali wzmocnieni testowanym pod kątem gry w jedynce 24-letnim Mamutem Saine, występującym w przeszłości na boiskach w Tunezji i Grecji. Środkowy pomocnik ma za sobą również grę w reprezentacji Gambii. W drugiej połowie zadebiutowali juniorzy z rocznika 2001: Sebastian Bober i Maciej Gawinkowski.

W pierwszej połowie grająca bardziej doświadczonym składem Pogoń miała więcej z gry, jednak to sokołowianie w 8 minucie objęli prowadzenie. Po błędzie w defensywie piłkę do siatki Pogoni skierował Marcin Siedlecki. Kilka minut później po dośrodkowaniu Dominika Barciaka Patryk Skrzypek głową doprowadził do wyrówniania. Na prowadzenie Pogonistów wyprowadził Michał Panufnik uderzając po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Saine.

Po zmianie stron gra się wyrównała i oba zespoły kilkakrotnie mogły pokusić się bramki. Ostatecznie obie strony zdobyły po jednym trafieniu. Najpierw, w 55 minucie po zagraniu ręką w polu karnym Piotra Ceranki Hubert Fabisiak pokonał Patryka Izdebskiego z 11 metrów. Dwanaście minut potem Sebastian Krawczyk wpadł z piłką w pole karne, minął bramkarza Podlasia Piotra Antoszczuka i skierował piłkę do pustej bramki.

W Podlasiu zagrali byli Pogoniści: Piotr Antoszczuk, Piotr Goś, Piotr Osial i Przemysław Jaczewski.

Kolejny mecz rezerw odbędzie się w niedzielę 11 lutego o 13:00 z zespołem E-skauting.

Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 3:2 (2:1)

Bramki: Patryk Skrzypek 16, Michał Panufnik 22, Sebastian Krawczyk 67 – Marcin Siedlecki 8, Hubert Fabisiak 55

Pogoń II: 96. Dawid Gargasz (46 Patryk Izdebski) – 6. Sebastian Krawczyk, 11. Piotr Ceranka, 3. Michał Panufnik (46, 77. Dominik Krupa), 13. Sebastian Szcześniak (34, 8. Michał Markiewicz) – 7. Dominik Barciak (46, 23. Maciej Gawinkowski), 27. Łukasz Jegliński, 20. Mamut Saine (46, 22. Sebastian Bober), 18. Seiya Kitano (46, 9. Paweł Marchel), 26. Jakub Jóźwiak – 10. Patryk Skrzypek (46, 98. Bartosz Karczmarek)

Sędzia: Piotr Pniewski (Siedlce)