DSC_0220

Rezerwy siedleckiej Pogoni pokonały w meczu sparingowym Orlęta Łuków 2:1. Łupem bramkowym dla biało-niebieskich podzielili się Mateusz Omieciuch i Jakub Jóźwiak.

Siedlczanie przystąpili do spotkania wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny, którzy zostali wystawieni przez MKP na listę transferową i nie wyjechali na obóz do Gniewina.

W meczu lepiej prezentowali się podopieczni Marcina Tomaszewskiego, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i zagrażali bramce przeciwnika. Kilkakrotnie, również zawodnicy Orląt oddali groźne strzały, z którymi poradził sobie bramkarz Pogoni. W 42 minucie padł pierwszy gol w spotkaniu. W polu karnym Orląt jeden z obrońców z Łukowa zagrał ręką i sędzia podyktował rzut karny, którego wykorzystał Mateusz Omieciuch. Po zmianie stron, wydawało się, że siedlczanie dalej kontrolują przebieg gry, ale goście za sprawą trafienia Łukasza Kiryły wyrównali. W 71 minucie ostatnie słowo należało do Pogonistów, a mianowicie Jakuba Jóźwiaka, który strzałem sprzed pola karnego ustalił wynik spotkania na 2:1.

W Pogoni II zagrał były zawodnik Orląt – Przemysław Rodak. Z kolei w drużynie z Łukowa wystąpił Adrian Czerski, grający w przeszłości w Pogoni.

Kolejny sparing Pogoń II czeka w najbliższy piątek 9 lutego o 19:00 z Podlasiem Sokołów Podlaski w Siedlcach.

Pogoń II Siedlce – Orlęta Łuków 2:1 (1:0)

Bramki: Mateusz Omieciuch 42 (k), Jakub Jóźwiak 71 – Łukasz Kiryło 50

Pogoń II: Patryk Izdebski (32 Jakub Bieliński, 65 Marcin Borkowski) – 98. Sebastian Szcześniak (71, 27. Tomasz Górski), 17. Przemysław Rodak, 20. Piotr Ceranka, 19. Michał Markiewicz (59, 6. Gracjan Sadokierski) – 14. Bartosz Karczmarek (46, 24. Aleksander Woźnica), 4. Łukasz Jegliński, 15. Seiya Kitano (74, 93. Jan Mruz), 5. Paweł Marchel (59, 26. Karol Grochowski), 11. Jakub Jóźwiak (74, 8. Kacper Bojanczuk) – 10. Mateusz Omieciuch (71, 9. Wojciech Sidoruk)

Żółta kartka: Łukasz Ebert (66, Orlęta)

Sędzia: Przemysław Replin (Siedlce)