DSC_0891

Wyniki nie są najważniejszym wykładnikiem sparingów, jednak Pogoniści są żądni zwycięstwa. Siedlczanie zmierzą się w środę z III-ligowym Bałtykiem Gdynia.

Bałtyk należy do czołowych drużyn grupy drugiej III ligi. Drużyna z Trójmiasta traci dwa punkty do Elany Toruń, ale nie traci nadziei na pozytywne zakończenie trwającego sezonu. Trenerem Bałtyku jest Sebastian Letniowski. Jednym z jego podopiecznych jest Juliusz Letniowski. Zbieżność nazwisk nieprzypadkowa. Syn trenera to młodzieżowiec (rocznik 1998), który w przeszłości był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski, a obecnie jest trzecim strzelcem Bałtyku.

Drugim strzelcem Bałtyku jest Adam Duda (występował w Pogoni w sezonie 2015-16), zaś pierwszym Mateusz Kuzimski – autor 12 bramek w rundzie jesiennej.

Adam Duda

Bałtyk ma już za sobą obóz w Stężycy oraz dwa sparingi. III-ligowiec zremisował: 1:1 z Olimpią Grudziądz (gol Dudy) oraz 0:0 z Olimpią Elbląg. Gdynianie dokonali zimą dwóch transferów: Przemysława Czerwińskiego (Chojniczanka Chojnice) oraz Michał Marczak (Stal Rzeszów).

Mecz Bałtyku z Pogonią zostanie rozegrany w środę 31 stycznia. Początek o 17:00.