ZHiGEV7

Dekada postępu miała wielu bohaterów. Wspólnie z kibicami dokonamy wyboru najważniejszych postaci mijającego 10-lecia, z których stworzymy jedenastkę marzeń.

Wyboru na poszczególnych pozycjach dokonają kibice Pogoni w dedykowanej ankiecie. Głosowanie trwa od 8 do 12 stycznia. Wybór wyróżniających się piłkarzy w latach 2008-18 ograniczaliśmy do tych, którzy występowali w biało-niebieskich barwach przez co najmniej sezon.

Najlepszym bramkarzem dekady został Rafał Misztal. Czas na wybór numeru 1 wśród prawych obrońców:

Rafał Augustyniak (2012-13, 16) – jego pierwsza przygoda z Pogonią była dla niego rozpędem przed dalszą karierą, której szczytem były 24 występy na boiskach ekstraklasy. Do Siedlec trafił jako młodzieżowiec na zasadzie wypożyczenia z Widzewa Łódź i regularnie występował na prawej obronie. Po raz drugi zawitał do Pogoni wiosną 2016 roku, ale wówczas przebranżowił się na defensywnego pomocnika. W biało-niebieskich barwach rozegrał 44 spotkania ligowe i zdobył jedną bramkę.

Robert Kwiatkowski (1998-2006, 07-14) – niezniszczalny symbol Pogoni. Wychowanek klubu. Popularny Kwiatek zapracował na sympatię kibiców przywiązaniem do barw, walecznością i wysokimi umiejętnościami piłkarskimi. Przeżył w klubie lata chude i tłuste, przeżywał gorycz niepowodzeń, ale i euforię związaną z awansami. Jego ostatni mecz w MKP przypadł na inaugurację I ligi i wygraną 4:1 z Chojniczanką. Po odejściu z Pogoni przeszedł do IV-ligowej Wilgi Garwolin, w której grę w piłkę łączy z treningami dzieciaków.

Łukasz Wójcik (2008-11, 13-17) – kolejny wychowanek w gronie nominowanych. Za młodu jego usługami zainteresowała się Pogoń Szczecin, ale nie doczekał się debiutu w ekstraklasie. Do Siedlec powrócił przed startem sezonu 2013-14. W pierwszej drużynie Pogoni rozegrał 108 meczów, w których zdobył dwie bramki. Miał udział we wszystkich awansach w opisywanej dekadzie. Od pół roku pozostaje bez klubu.

[poll id=”53″]