13

Na portalu 90minut.pl ukazało się podsumowanie statystyczne przedłużonej rundy jesiennej w Nice 1 Lidze. Wybraliśmy ciekawostki związane z Pogonią.

• Raków wygrywając 3:0 w Siedlcach znalazł się w gronie zespołów z najwyższą wyjazdową wygraną
  • Adrian Paluchowski był w czołówce zawodników wchodzących z ławki (9 razy). Nie przeszkodziło mu to w uzyskaniu miana najlepszego goleadora Pogoni – 6 bramek. W klasyfikacji strzelców bez karnych wyprzedza go tylko trzech piłkarzy
  • Michał Bajdur był najczęściej ściąganym Pogonistą z boiska. Trenerzy aż dziewięć razy nie dali mu dograć spotkań do końca
  • Grzegorz Tomasiewicz z czterema wykorzystanymi jedenastkami zasłużył na miano czołowego egzekutora ligi. Lepszy był tylko Mateusz Machaj (pięć jedenastek)
  • Pogoń zajęła przedostatnie miejsce w klasyfikacji Fair Play (57 żółtych i 3 czerwone kartki). Gorszy był tylko Drutex-Bytovia
  • Siedlecki klub zajął 12 lokatę w zestawieniu domowych frekwencji (średnia: 1600) i 10 na wyjazdach (2100)
  • Skuteczność rzutów karnych Pogoni sięgnęła 83% – 5 wykorzystanych, 1 zmarnowany
  • Przeciwko Pogoni podyktowano osiem jedenastek (najwięcej w lidze!). Dwie z nich zostały obronione przez siedleckich bramkarzy
  • Młodzieżowcy zagrali 11,18% możliwych minut na boisku. Z kolei obcokrajowcy zaledwie 2,53%
  • Dawid Polkowski był drugim najmłodszym strzelcem rozgrywek. Strzelając gola w Katowicach miał 18 lat i 342 dni. Młodszy od niego był tylko Artur Balicki z Ruchu (17 lat i 320 dni)